6 tipů na vhodné jídlo na cesty

Chystáte se na dlouhou cestu na dovolenou, jedete pod stan nebo se chystáte jen na několikadenní výlet? Zapomeňte na českou klasiku řízků s chlebem a připravte si něco, co vám bude taky chutnat, ale bude to mnohem zdravější a energeticky vyváženější.

 

1) Krabičková strava

Připravte si krabičkové obědy, které si můžete vzít pohodlně s sebou. Uvařte rýži nebo těstoviny. Do každé krabičky dejte porci, přidejte plátek dušeného masa nebo masa pečeného se zeleninou v jednom plechu. Výborná je mrkev a další kořenová zelenina, ale také hrách, fazolové lusky nebo paprika, cuketa a lilek. Plnohodnotný a vydatný oběd vám vydrží až dva dny.

 

2) Sendviče

Vyzkoušejte čerstvé sendviče. Použít můžete jakékoliv pečivo, které máte rádi, přidejte do něj zeleninu, nakrájenou na plátky, sýr, šunku nebo vegetariánský salám. Pečivo můžete namazat tvarohem nebo tvarohovou pomazánkou. V létě se vyhněte vajíčkům a majonéze. Zabalte do ubrousku nebo alobalu a máte svačinu na cesty.

 

3) Toasty

Skvělým nápadem jsou také toasty. Pořiďte si kvalitní toastovač ST-300 A a jejich příprava pro vás bude snadná a rychlá. Do toastů můžete přidat cokoliv, co máte rádi. Například sýr, hermelín, šunku nebo kvalitní trvanlivý salám. Přidejte také lžičku kečupu a lžičku hořčice, budete překvapeni příjemnou chutí.

 

4) Studený salát

Do misky si s sebou můžete vzít i studený salát. Nejjednodušší je šopský salát, který připravíte smícháním balkánského sýra, rajčat a salátové okurky. Vyzkoušet však můžete i studený těstovinový salát, salát s čočkou, bulgurem nebo třeba s tuňákem. Fantazii se meze nekladou, tak zkuste klidně něco nového.

 

5) Pochoutky z listového těsta

Děti na výletě ocení pochutiny z listového těsta. Můžete upéct jablečný nebo tvarohový štrúdl, ale stejně tak vyzkoušet slanou variantu s mozzarelou a rajčaty. Opět se nebojte improvizovat a použijte to, co máte doma. Vyzkoušet můžete taky pudinkové šneky nebo rohlíčky s nutelou.

 

6) Sladké dobroty

Občas máte i na cestách nebo na dovolené chuť na sladké. Zapomeňte však na hutné čokolády, které vás zalepí a zbytečně vám vezmou energii. Vezměte si s sebou domácí mussli tyčinky, které vyrobíte jednoduše smícháním ovesných vloček, medu, sušeného ovoce ze sušičky SU-104, a následným zapečením v troubě.

Extra tip! Vyzkoušejte také ovocné a zeleninové šťávy, které připravíte v odšťavňovači OS-101 rychle a jednoduše. Jsou ideální snídaní nebo svačinou.

Ať už si budete připravovat jakýkoliv pokrm myslete na to, aby vám vydržel, nezkazil se a hlavně aby se dal i při cestování pohodlně sníst.