Darování vajíček

Založení vlastní rodiny a početí dítěte je považováno za nejpřirozenější věc na světě. Bohužel tak přirozené a samozřejmé vůbec není. Dnes má totiž stále více párů problém počít dítě z vlastních pohlavních buněk. U žen to bývá z důvodu nízké kvality vajíček, neschopnosti vaječníku vyprodukovat kvalitní vajíčko, vrozených genetických abnormalit či po prodělané onkologické léčbě. Jedinou nadějí na početí dítěte, jsou tak pro ně vajíčka od anonymních dárkyň.

medic-563423_640

Naše klinika má dlouholeté zkušenosti s dárcovským programem, pomáháme párům, které k otěhotnění a porodu zdravého dítěte potřebují právě darovaná vajíčka. Disponujeme komplexní databází darovaných vajíček, díky které rychle vyhledáme tu nejvhodnější dárkyni na základě shody vnějších znaků, povahových vlastností i zájmů. Dárkyně vajíček jsou vysokoškolsky vzdělané nebo vysokou školu studující ženy v dobrém zdravotním stavu ve věku od 18 do 29 let – s vyšším věkem totiž klesá počet i kvalita získaných vajíček. Ženy, které chtějí darovat vajíčka, projdou sériemi vyšetření, testovány jsou z hlediska psychologického, genetického, hormonálního, podstoupí také testy na pohlavně přenosná onemocnění včetně HIV. Tato vyšetření provedená v rámci dárcovského programu dárkyním zároveň umožní poznat jejich zdravotní stav, získat cenné informace o své plodnosti, krevní skupině, výsledcích genetických testů i pohlavně přenosných chorob. Pokud jsou všechny testy v pořádku, následuje stimulace vaječníků, aplikují se hormonální preparáty na růst a dozrávání vyššího počtu vajíček. Vše vyvrcholí ambulantním odběrem vajíček, který je prováděn v krátké celkové anestezii, a tudíž bezbolestný. Dárcovství nijak zásadně neovlivňuje běžný život dárkyň, po pár hodinách odpočinku na lůžku, lze odejít domů. Darování je legální, dobrovolné, bezpečné a anonymní.

sperm-956482_640

Naše klinika plná profesionálů se vstřícným a empatickým přístupem pomáhá uskutečnit sen neplodným párům, které by jinak nikdy neměly možnost počít a porodit zdravé dítě.