Máte už dost brýlí? Tak je nadobro odložte!

0

Možnosti současné medicíny jsou až nevídané. Na spoustu děr nabízí velmi kvalitní záplatu. Řady očních vad vás dnes například zbaví laserová operace.

Odložit brýle a už nikdy si nemuset nandat kontaktní čočky, to je sen, který sní většina lidí, pro které se brýle (či kontaktní čočky) staly součástí jejich životů. Mnozí vědí, že by je jejich problému mohla zbavit laserová operace očí, ale v tom učinit zásadní životní krok a operaci podstoupit, jim mnohdy brání strach.

Laser, skalpel 21. století

Zrak je přeci jen jedním z nejdůležitějších lidských vjemů a hodně lidí se podvědomě obává, aby náhodou, člověk nikdy neví, o něj nepřišli definitivně. Tyto obavy přitom vůbec nejsou na místě. Operace očí laserem je nejenom bezpečná, ale také trvá pouhých několik minut! Jednou z hlavních předností laseru coby medicínského skalpelu 21. století je přesnost, bezpečnost a šetrnost.

Věřte špičkovým pracovištím

Současná oční medicína neboli oftalmologie je na velmi vysoké úrovni stejně jako české špičkové kliniky zaměstnávající ty největší kapacity v oboru. Najdete je například na specializovaných očních klinikách NeoVize Brno, DuoVize Praha a NeoVízia Bratislava. Můžete si být jisti, že tamní specialisté nejenže vědí, co dělají, ale také, že váš zrak u nich bude v těch nejlepších rukou.

Cíl laserových operací

Změnit zakřivení oční rohovky tak, aby výsledný oční vjem byl co nejreálnější. Tak by se dal stručně popsat cíl laserových operací. Laserová operace dioptrických vad vás tak dokáže zbavit krátkozrakosti, dalekozrakosti, a to mnohdy v kombinaci s astigmatismem. Pacient by po zákroku (a následné pooperační době) měl svět vidět takový, jaký je. Nerozmazaný, ale maximálně ostrý. Pro to ale samozřejmě musí něco udělat. Rozhodnout se a jít do toho.

Chce to jen se rozhodnout

Jakmile tak učiníte, budete muset podstoupit nezbytné vstupní vyšetření, na jehož konci by mělo být stanovisko, zda je pro vás laserový zákrok vůbec vhodný. Se svým lékařem budete moci probrat vše od A do Z. Na cokoliv se ho zeptat, svěřit se mu se svými přáními i obavami.

Pohled na svět bez brýlí

Následovat bude pečlivé vyšetření ostrosti vašeho zraku, zakřivení a tloušťky rohovky, test slzivosti, změření nitroočního tlaku, pečlivé vyšetření předního segmentu oka a očního pozadí a další úkony za pomoci těch nejmodernějších přístrojů, které rozhodně není na místě uspěchat. Jen na základě pečlivého vstupního vyšetření je totiž možné stanovit tu nejoptimálnější metodu, na jejímž konci bude pohled na svět bez brýlí.

Několikavteřinový zákrok

Jak operace dioptrických vad probíhá? Ve výsledku je mnohem kratší než vstupní vyšetření. Samotný zákrok, během kterého budete při plném vědomí, ale nic při něm neucítíte, bude trvat jen pouhých několik sekund. Operace jako taková se může „protáhnout“ na zhruba deset minut v závislosti na jejím typu.

Typy prováděných operací

Nejčastěji prováděnými laserovými operacemi současné doby jsou ReLEx Smile a femtoLASIK. Obě jsou založeny na precizním femtosekundovém laseru VisuMax, jenž dokáže přímo uvnitř rohovky oddělit i velmi tenkou tkáň. Právě tento laser v oční medicíně znamenal revoluci v pravém slova smyslu. Jeho hlavní předností je spolu s jeho přesným zaměřením skutečnost, že po zákroku zůstává povrch rohovky naprosto nenarušený.

Doživotní záruka a roční pooperační péče

Rozdíly mezi zmíněnými operacemi doporučujeme konzultovat s odborníky, jenž zároveň stanoví, který z nich je vhodným řešením právě pro vaši oční vadu. Výše zmíněné kliniky na své zákroky navíc v rámci tzv. allinclusive balíčků poskytují doživotní záruku a roční pooperační péči. Více zjistíte na webech klinik: NeoVize Brno, DuoVize Praha a NeoVízia Bratislava.