Modely na dálkové ovládání pro děti i tatínky

Svátky vánoční se neúprosně blíží, a tak tady pro vás máme skvělé tipy na dárky. Nic nespojí dítě s rodičem lépe než společné aktivity. Jednou z takových aktivit je modelování. Modelování se může stát perfektním koníčkem vašeho syna i manžela zároveň. Nejde jen o hobby introvertních podivínů. S modely na dálkové ovládání si vaše děti užijí mnoho legrace, a navíc se můžou účastnit různých soutěží a závodů. V modelářství se lze vydat hned několika směry. Můžete vybírat z papírových a plastikových stavebnic, zde se vaše dítě naučí pečlivosti a smyslu pro detail. Nebo se dítě může stát sběratelem kovových či tzv. RC modelů, což jsou modely ovládané radiovým signálem. Vlastnoručně ze stavebnic vytvoří letouny, automobily, vlaková nádraží, budovy i rekonstrukce celých bitev. Díky tomuto koníčku najde vaše dítě mnoho přátel a naučí se fyzice, matematice i historii. Pokud se jednou stane modelářem, zůstane jím celý život.

 

RC modely pro skutečné závodníky

Dopřejte svému malému synovi pocit vítězství už teď. RC auta na dálkové ovládání mají své závody pořádané Autoklubem ČR již od roku 1972. Váš syn si sám může vybrat, v jaké kategorii chce obstát. Modely RC aut jsou vyráběny v několika typech rozdělených především do skupiny on-road a off-road. Závody jsou tak buď o rychlosti závodních aut, nebo o překonávání těžkého terénu. Vaše dítko se naučí nejen vyhrávat a prohrávat, ale i rozumět technickým věcem a opravit je. Učitelem a průvodcem světa motorů mu přitom bude jeho otec, a takto společně strávený čas je nenahraditelný. Pokud váš syn netouží brázdit silnice, možná ho zaujmou RC vrtulníky, letadla, nebo lodě. S každým z těchto dopravních prostředků se dá zúčastnit nějaké soutěže. Modely aut i letadel je možné zdokonalovat, jejich výkon se dá vylepšit výměnou motoru a jiných součástek.

 

RC letouny pro náročné

Zdravé sebevědomí roste s opravdovými úspěchy. Když vaše dítě složí své první letadlo, které pak vzlétne, zažije pocit sebeuspokojení a důležitosti. RC modely letadel jsou tvořeny laserem vyřezávanými díly z balsy a překližky. Součástí stavebnice je samozřejmě i příslušenství zvoleného modelu, aby věrohodnost a autentičnost byla dotažena k dokonalosti. Typy letadel jsou různorodé, od anglických válečných letounů z 2. světové války až po moderní stíhačky americké letecké armády. Letadla se dají pomocí RC souprav vznést do vzduchu a pilotovat.

 

Drony, chytrá hračka pro dospělé

Pokud jsou vaše děti o něco starší a modelování jako takové je už příliš nebaví, jistě je oslovíte drony s kamerou. RC kvadrokoptery, drony a multikoptery se vznáší ve vzduchu na stejném principu jako výše zmíněné modely. Jsou však navíc opatřeny kamerovým systémem. Asi si říkáte, k čemu se hodí taková kamera ve vzduchu? Pořizování záběrů z ptačí perspektivy se stalo velmi oblíbenou zábavou mladých lidí vyrůstajících v dnešním technologickém světě. Objevují krásu přírody, kterou by nikdy neviděli. Drony své uplatnění nachází i u filmařů. Natáčení některých scén je tak daleko snazší. Cení se i záběry z koncertů a kulturních akcí. Záběry mohou být streamovány. Natáčet lze v noci a za špatného počasí při zhoršené viditelnosti. Technická vyspělost kamery se liší a je jen na vás, v jaké cenové variantě se budete pohybovat.

Vlastnit dron pro sportovní a rekreační účely nevyžaduje žádná povolení. Vyvarujte se však natáčení třetích osob a jejich majetku bez jejich souhlasu.

Drony s kamerou a jejich příslušenství nachází své místo i v bezpečnostních agenturách a pojišťovnictví.

Pro získání dalších informací o modelářství neváhejte navštívit e-shop roku 2015 peckamodel.cz. Zavítat můžete i do jedné z jejich pražských kamenných prodejen, kde se na vlastní oči přesvědčíte o smyslu a cennosti modelování.