Nejste spokojená se svým tělem po porodu?

Těhotenství a porod nechávají na ženském těle nesmazatelné stopy. Málokteré mamince zůstane postava ve stejném stavu jako před otěhotněním. Trápí vás povislá ňadra, pár kilo navíc a celulitida? Pravidelně cvičíte, mažete svá stehna zeštíhlujícími krémy, a přesto se nemůžete vrátit ke své původní postavě? Nezoufejte, s partiemi těla, jejichž vzhled nelze ovlivnit, vám pomůže plastická chirurgie.

 

Mít opět krásná prsa

Na tom se shodne většina maminek, že už nemají prsa jako dřív. Těhotenství a kojení jsou hlavním důvodem, proč poprsí ztrácí svoji elasticitu a je tzv. o patro níž. Některým ženám se prsa téměř ztratí, jiným zůstanou abnormálně zvětšená. Plastická operace prsou patří k nejžádanějším plastickým operacím, které se po porodu a kojení provádí.

Modelace prsou neboli mammaplastika se doporučuje hlavně ženám, jejichž poprsí je výrazně pokleslé či významně změní tvar. S tímto zákrokem byste ovšem měly počkat minimálně 6 měsíců po ukončení kojení.

 

Jaký je postup při operaci prsou?

Ať už se jedná o modelaci, zpevnění nebo zvětšení prsou, celý zákrok se provádí v celkové anestezii. Nejprve podstoupíte předoperační vyšetření zahrnující také mammologii a ultrazvukové vyšetření prsu. Během příprav se dozvíte všechny potřebné informace týkající se průběhu operace a následné rekonvalescence.

Samotný průběh operace je závislý na rozsáhlosti úprav poprsí. Podle toho se pak vede operační řez, který se provádí kolem dvorců a v podprsní rýze. Výsledná jizva mívá ve většina případů tvar písmene T. Celý zákrok trvá zhruba 2 hodiny.

Hospitalizace po operaci bývá jeden den. Pak následuje domácí ošetřování, kdy byste měly počítat s týdenním klidovým režimem. Rozhodně se vyhněte pohybovým aktivitám zatěžujícím prsní sval. Po dobu čtyř týdnů je nutné nosit pevnou elastickou podprsenku, jež přispěje ke zdárné rekonvalescenci. Nenechte se vystrašit pocity napětí v oblasti operační rány, otoky a modřinami. Jedná se o běžné průvodní jevy operace prsou, které do tří týdnů vymizí.

Minimálně jeden měsíc po operaci byste se měly vyhýbat pobytu na slunci, do tří měsíců nepřichází opalování v úvahu. Zůstaly by vám nevzhledné jizvy. K běžným aktivitám se můžete vrátit zhruba po měsíci rekonvalescence. Po celou tuto dobu je vhodné mazat jizvy mastným krémem a od třech týdnů aplikovat alespoň 5× denně tlakovou masáž. Celá operace vedoucí ke zpevnění prsou vám určitě za to stojí.

 

Co s povislým břichem a dolíčky na stehnech?

Pokud vám po porodu zůstala na břiše povislá kůže, té se ani sebelepším cvičením nezbavíte. Ploché bříško vám ovšem může vrátit lékař. Plastika břicha se též provádí v celkové anestezii. Během ní vám bude upraven rozestup břišních svalů, odstraněna nadbytečná kůže a případně i tuková tkáň. Při této operaci lze po domluvě s lékařem provést rovněž liposukci nadbřišku. Pro pobyt v nemocnici si v tomto případě rezervujte dva až čtyři dny. Po dobu rekonvalescence, která trvá obvykle čtyři týdny, je nutné nosit elastickou břišní bandáž.

S pomerančovou kůží a tukovými polštáři si poradí liposukce, díky níž vylepšíte vzhled problematických partií. Dochází při ní k odsátí tuku, jež je možné provést i v lokální anestézii. Tukové buňky jsou odstraněny trvale, a proto je efekt dlouhodobý. Je však třeba dbát na zdravý životní styl, aby nedošlo k nežádoucím deformacím. Pokud zvolíte metodu laserové liposukce Smart Lipo, bude pooperačním benefitem nejen úbytek tuku, ale i vypnutější pokožka v místě ošetření.

 

Chcete vědět více?

Je dobré být o plastickém zákroku dopředu důkladně informovaná. Stáhněte si zdarma e-book, kde se dozvíte vše potřebné. Nebo navštivte https://www.perfectclinic.cz/, odkud byly čerpány veškeré informace pro tento článek.