Relaxujte v houpačce, zlepšíte si zdraví

Chladné počasí rychle vystřídaly teplé dny a na zahradě zase trávíme stále více času. Kromě práce bychom měli zahradu využívat i pro odpočinek a relaxaci. V zahradní houpačce navíc bude mít lenošení i pozitivní vliv na naše zdraví.

Děti houpáním stráví každou volnou chvilku a na hřišti patří houpačky mezi nejoblíbenější vybavení. Jako dospělí se ale houpeme velmi málo, ba skoro vůbec. Jen si vzpomeňte, kdy naposledy jste se houpali? Přitom houpa, uvolňuje svalové napětí, odbourává stres a stimuluje centrum rovnováhy. Do dětských let vás vrátí zahradní houpačka, která se stane oblíbeným místem nejen vás, ale i vaší rodiny a přátel a především dětí. Na co si dát při výběru houpačky pozor?

Stabilita a bezpečnost je základ, design je až na druhém místě. Samozřejmě by houpačka do zahrady měla zapadnout a stát se její součástí, ale když se nebude kvůli možnému úrazu ani dát používat, je krásný design k ničemu. Stabilitu zajistí pevná konstrukce, při výběru si promyslete i to, na jakém povrchu bude houpačka stát. Rovná betonová podlaha u pergoly bude dokonale rovná, zatímco trávník vedle ohniště nikdy nevyrovnáte dokonale a budete potřebovat opravdu stabilní konstrukci. Nejčastějším materiálem pro výrobu je dřevo nebo kov, krmě praktičnosti berte v potaz i materiál dalšího zahradního nábytku, který používáte, aby bylo vaše odpočinkové místo hezké i na pohled.

Ukotvení věnujte opravdu pozornost, nebudou vás pak při používání rušit obavy z možného úrazu nebo převrácení, pokud by si na houpačce hrály děti. Na www.vladeko.cz najdete zahradní houpačky i vše potřebné pro umístění do zahrady. Pak už stačí se jen posadit, odpíchnou se špičkami nohou od země a se zavřenýma očima se vrátit do dětství a houpat se a odpočívat třeba až do večera.