Sedací vak nesmí doma chybět

Tedy pokud už ho nemáte. Obliba sedacích vaků a polštářů prudce stoupá a není se čemu divit. Pokud nad ním také přemýšlíte a nemůžete se rozhodnout, trochu vám pomůžeme.

Sedací vak je velký polštář nebo pytel naplněný polystyrenovými kuličkami. Můžete v něm sedět, ležet, odpočívat, sledovat televizi, jen tak se natáhnout po náročném dni nebo do něj prostě zabořit a snít. Vytvaruje se přesně podle vašich představ a potřeb, podle toho, jak se do něj posadíte. Je milovaný dětmi i dospělými pro své pohodlí a měkkost. Používá se místo křesla, sedačky nebo lenošky a jeden pro všechny členy domácnosti často nestačí.

V nabídce výrobců najdete mnoho tvarů a velikostí, od malých taburetů po opravdu velké sedací polštáře pro dva. Kromě toho, že vám sedací vak přinese odpočinek a pohodu, zajímavé jsou i ostatní přínosy. Skvělá opora zad a hlavy umožňuje uvolnění a relaxaci unavených svalů, nenamáhá záda při sezení jako židle s tvrdými opěradly. Přizpůsobí se poloze těla, každou jeho část podepře a uleví tak páteři. Nikde netlačí a tak je pohodlný i pro osoby po úraze, nastávající maminky nebo malé děti, navíc je bezpečný – nemá žádnou konstrukci, jen měkkou výplň z polystyrenových kuliček a nehrozí tak žádný úraz o ostré rohy. Po náročném dni se zaboříte do měkkého vaku, který se vám přizpůsobí, a dokonale si odpočinete.

Vybrat si můžete podle velikosti i tvaru. Český výrobce na www.relax-vaky.cz nabízí jak polštáře a vaky, tak tvarovaná křesla nebo taburety z kvalitních materiálů. Ani děti nemusí přijít zkrátka, dětské sedací vaky jsou řešené třeba v designu zvířat nebo ve tvaru i vzhledu míče. Jsou menší než vaky pro dospělé a děti se na nich vyřádí při hře i najdou útočiště pro učení nebo odpočinek. Sedací vak si prostě zamilujete. Zbývá tedy už jen vybrat barvu a velikost a můžete si užívat pohodlí a relaxu.