Už nezaspíte!

0

Ranní rituály. Každý za léta, kdy je nucen téměř každý den vstávat v hodinu, která je často časnější, než by si přál, má zažitý určitý rituál vstávání a toho, co po něm následuje. Někdo vstane na první zazvonění, někdo budík odkládá a snaží se prodloužit možnou dobu v posteli na maximum. I ti, kteří, po ránu neradi komunikují, snáší ranní vstávání lépe ve společnosti či v prostředí, které je bohatší na podněty. Proto již mnoho z nás opravdu vstává s nějakou televizní stanicí. Působí to na naši psychiku lépe, než pocit, že jsme jediní, kdo je v bdělém stavu, a mozek a naše myšlenky odvedeme od přemítání nad tím, zda ‚vstávat či nevstávat‘, když se zaposloucháme do konverzace či hudby.

Skvělým společníkem pro vstávání je také nový radiobudík Orava RBD-609 S. Díky němu bude pro vás rituál vstávání z postele mnohem příjemnější. Probuzeni totiž můžete být nejen prostřednictvím tónu, ale také hudbou z vaší oblíbené rádiové stanice. A díky funkci opakovaného buzení Snooze je dostatečně dotěrný, aby vám už znovu usnout nedovolil. Praktické jsou na něm velké červeně svítící číslice zobrazující aktuální čas – stačí letmý pohled, abyste zřetelně viděli i s napůl rozespalýma očima, kolikátá bije! Když se mu už podaří vytáhnout vás z postele, rád poslouží jako klasické FM / AM rádio.

Poslouží vám také při večerním usínání. Každý má jiné zvyky a preferuje jiné okolnosti pro rychlé a příjemné usínání. Někteří neradi usínají za ticha, některým vadí hluk z ulice… Zkrátka funkce automatického vypnutí televize bývá často využívána. A tuto funkci můžete využívat i u radiobudíku. Pustit si ho můžete jako skluzavku do snů a usínat tak při oblíbených relacích z éteru – díky funkci Sleep se automaticky vypne po uplynutí přednastaveného času. Vyhnete se tak spánku, který bude narušovat blikání televize a zvuky dalšího programu, který jste si třeba ani nevybrali.

Orava RBD-609 S funguje na zapojení do sítě a disponuje 9 V záložní baterií pro uchování nastaveného času v případě výpadku proudu.

Prodává Orava za 519 Kč.

www.orava.eu