Zážitky pro děti

Také marně přemýšlíte, čím udělat dětem radost o narozeninách nebo třeba během volného  víkendu? Obyčejné výlety po okolí už vás nebaví, dětská hřiště jsou okoukaná a hračky už přetékají ze skříní? Chtěli byste jako rodina zažít něco jedinečného a nezapomenutelného? Máme pro vás několik báječných tipů plných inspirace. Pojďte se bavit spolu s námi. Rozzářená dětská očka za to přece stojí!

Pokud se k něčemu stále dokonale vrací vaše prázdninové vzpomínky z dětství, jsou to určitě zážitky. Objevování staré půdy je jistojistě mnohem zábavnější než krmení králíků nebo čtení knížky na zahradě (i když u dnešních dětí dosaďte na toto místo spíše mobil a hraní počítačových her). Ale vymyslet něco podobného v dnešní době je stále náročnější.

 

Místo babiččiny chalupy vsaďte na únikové hry

Ale není třeba hned házet flintu do žita, i když vaše babička bydlí v paneláku a králíci se u vás vyskytují maximálně v supermarketu. Vyzkoušejte zážitky jako dárek a nadělte si jako rodina dohromady třeba nějakou pěknou únikovou hru. Nic vás nespojí tolik jako nutnost vyřešení zapeklitých úkolů v zádech s nesmlouvaným časem. Tady se zkrátka nikdo nebude nudit. Hry jsou zpravidla určeny pro 2-6 osob a jejich cílem je dostat se z uzamčené místnosti během stanoveného časového limitu (obvykle 1 hod). Tématická zaměření jsou různá a děti se mohou zúčastnit již od 10 let. Tento zážitek není omezen počasím ani vašimi znalostmi a dovednostmi – když budete chtít, průvodci vás rádi trochu popostrčí k cíli.

A že jsou vaše děti spíše na digitální hříčky? Inu, pozvěte je do světa virtuálních únikových her. Kam se na ně hrabou ty počítačové a navíc si je můžete užít jako rodina všichni společně, pokud už vaše ratolesti dosáhly alespoň 15 let.

Náš tip: Pestrá nabídka únikových her od výzev a detektivek až po trochu vědecké a záhadné úkoly vás čeká na portálu Stips.cz. Stačí si jen vybrat.

Ty nejlepší dárky se nedají zabalit do papíru

Tím ale tipy na báječné dárky pro děti zdaleka nekončí. Zapomeňte na ty hmotné, ukryté pod hromadou stuh a třpytících se obalů a vyrazte si někam společně jako spokojená rodina. Nadělte si třeba Rodinný celodenní vstup do vodního světa AQUAPARK a podlehněte vábení vodních atrakcí a kouzlu rozstřikující se vodní tříště.

Přijde vám to jako malý adrenalin? Máte doma dítě z hadích ocásků, které ke své spokojenosti potřebuje něco víc? A co mu takhle ukázat Větrný tunel se vším všudy? Simulace volného pádu pod vedením zkušeného instruktora nadchne všechny milovníky vesmíru, fyziky i dobré zábavy. Vstup sem je možný už od pěti let a rodiče se samozřejmě mohou dívat. Tak co vy na to? Ještě stále si myslíte, že by vaše dítě mohla uspokojit obyčejná stavebnice nebo akční figurka, když se před ním otevírají dveře do jedinečného doposud neprozkoumaného světa?