Dětské náušnice – krásný šperk pro holčičky

0

Mnoho rodičů se potýká s velkou nerozhodností při koupi prvních dětských náušnic. Existuje však pár faktorů, které vám při výběru pomohou k nejlepšímu rozhodnutí. Není to žádná velká věda a vaše holčička bude s náušničkami ještě krásnější. Pojďme se vrhnout na pár základních otázek.

 

Jak má dítě propíchnuté ouško?

Tento fakt je zřejmě nejdůležitější při výběru dětských náušnic. Pokud má vaše holčička píchnuté ouško pěkně a ve středu lalůčku, můžete si dovolit vybírat téměř z jakýchkoliv dětských náušniček.

Někdy je dirka příliš vysoko, a v takovém případě musíte naměřit délku od vpichu ke okraji dětského lalůčku. Přidejte minimálně 1 mm, a tento rozměr vám udává vnitřní velikost dětské náušnice. Příliš malé náušničky by holčičce neseděli a samozřejmě by jí ani dlouho nevydrželi.

 

Zlaté nebo stříbrné?

Téměř každý rodič pořizuje své novorozené dceři zlaté dětské náušnice a nebo dětské náušnice z bílého zlata. Je to především z důvodu dobré snášenlivosti zlata u dětí. Podráždění či alergické reakce na zlato jsou pouze ojedinělé. Navíc svému dítěti dáváte do ouška kvalitní drahý kov, a můžete si tak být jisti, že svému miminku nijak neškodíte.

Rozhodně nedoporučujeme pořizovat dětské náušnice z bižuterie nebo jiných obecných kovů. Můžete si tak zadělat na opravdu bolestivý problém v podobě otoků, zánětů a podobných neduh.

Nemůžete-li si zrovna dovolit zlaté dětské náušnice, potom se poohlédněte po stříbrných dětských náušnicích. Stříbro však děti dobře snesou až ve starším věku, a to cca od 3-4 let. Je pochopitelné, že novorozenec je velmi náchylný na okolní vlivy, a stejně tak je tomu i u dětských náušnic.

 

Jaký typ a zapínání?

Nejrozšířenější jsou dětské náušnice se zapínáním vpředu. Dobře se zapínají a v každém zlatnictví vám je dotáhnou přímo na oušku, což zabrání jejich ztrátě. Bývají osazeny barevnými syntetickými drahými kameny a mají nejrůznější dětské motivy.

Dětské náušnice kroužky jsou výbornou variantou pro vysoce píchnutou dirku. Obvykle mají zacvakávací zapínání a jsou-li dobře napruženy, ztráta nepřipadá v úvahu. Opět se setkáváme s nejrůznějšími barvami drahých kamenů, ale dají se sehnat i s čirými bílými zirkony.

Někdo dává přednost tzv. pecičkám. Mějte však na paměti, že by měli mít šroubkový uzávěr, který malé děti nedokáží sami sundat, a také by šroubek měl být drobnější. Při spaní by vaši holčičku příliš velký uzávěr mohl tlačit.

Na závěr snad jen poslední rada. Vybírejte náušničky se zaoblenými tvary, čímž zabráníte nechtěnému poranění u miminka. Přejeme Vám šťastnou ruku a spoustu krásných zážitků s vaším novorozeným pokladem.