Domky zahánějící nudu
3 mins read

Domky zahánějící nudu

Do zahrady vnášejí strukturu a zabydlují ji. Zahrada se tak najednou stane něčím jiným než pouhou vegetací. Řeč je o malých zahradních stavbách, které jsou schopny zahradě dát punc originality.

Není tomu tak dávno, kdy jste ať již altán, pergolu, letohrádek či domeček našli na téměř každé zahradě. Pak jakoby vymizely a nahradila je maximálně kůlna či dřevník. O to více se dnes s velkou pompou vracejí. A to je dobře, protože tyto stavbičky oživí zahradu a život v ní. Dokážou být naráz praktické i romantické. Také se už těšíte na sezení pod altánem, pergolou či vaření ve venkovní kuchyni?

 

Zahradní domky plní několik funkcí

Zažil to asi každý. Na víkend vám přijede návštěva a vy ji nemáte kam uložit. Nezbývá vám nic jiného, než ji nechat nocovat v obýváku na gauči. Nebo hledáte koutek, ve kterém byste mohli nerušeně pracovat, malovat či třeba jen poslouchat hudbu. Možností, jak využít zahradní domek, je opravdu hodně. Dnešní zahradní domky bývají doslovnými zmenšeninami rodinných domů, a tak byste k nim měli přistupovat. Pokud jejich interiér domyslíte do posledního centimetru, odmění se vám neobyčejným obytným prostorem.

 

Altán – útočiště před deštěm i sluncem

V minulých dobách byl altán součástí každé šlechtické i měšťanské doby. A proč si dnes neužívat stejně jako naši předci? Altán vám poskytne útočiště před deštěm i sluncem, poslouží vám jako jídelna, pracovna nebo knihovna. Můžete tu jen tak lenošit či se věnovat svým zálibám. Pokud nedisponujete dostatkem prostoru na altán fixní, dobře vám poslouží altán mobilní, který si jednoduše postavíte, když jej budete potřebovat. Třeba na zahradní party.

 

Domky na nářadí

Sekačka, kultivátory, vertikutátor, drtiče, štípače, postřikovače… Zahrádkáři nebývají minimalisty a veškeré potřebné vybavení, bez kterého se neobejdou, potřebují někam uložit. Nejlepším řešením je samostatný nářaďový domek, který nářadí v průběhu celého roku chrání před nepřízní počasí a dlouhodobými negativními vlivy prostředí. Domek na nářadí se sice zdá být ryze praktickou stavbou, ale i jako takový svou originalitou a vkusným designem může zahradu oživit.

 

Dětské domečky

Které dítě netouží po nějakém útočišti, které by bylo jeho vlastním královstvím. Dětské domečky mají své vlastní kouzlo a v dětech probouzejí dětskou fantazii. Mohou si je totiž zařídit dle svých vlastních představ. Děti v nich bývají šťastné, a proč jim to štěstí nedopřát. Za ta rozzářená očka to přeci stojí.

Více na webu www.skluzavky.cz