Adventní víkendy: Kouzelná cesta za vánoční náladou
3 min. čtení

Adventní víkendy: Kouzelná cesta za vánoční náladou

Zima a zejména adventní čas by pro nás měl v celém koloběhu roku znamenat zastavení, zklidnění a možná i cestu do hloubi naší duše. Ve skutečnosti se často právě toto období mění v hon za vánočními dárky, úklidem a dohánění pracovních i osobních restů. Pojďme letos nezapomenout na hlavní myšlenku celého konce roku a místo šíleného shonu respektovat přirozenou potřebu odpočinku.

Pokud už teď víte, že to ve vašem případě není tak docela možné, zkuste si dopřát v zimním čase aspoň jeden intenzivní víkendový odpočinek. Luxusní zámecký hotel Chateau Herálec, kde si pro vás dokonce připravili speciální adventní víkendové balíčky je nato přímo stvořený.

Vánoce a advent na zámku

Stromy spící v zámeckém parku pod sněhem a námrazou, intenzivní vůně vánočního punče a vánočních klobás opékaných na ohni na nádvoří, dlouhé večeře se sklenkou kvalitního vína, vyhřáté wellness, a dokonce zámecké vánoční trhy. Přesně taková atmosféra panuje tři předvánoční víkendy na zámeckém hotelu Chateau Herálec na Vysočině. Díky téměř pohádkové atmosféře se sem právě před Vánocemi hosté nejvíce vracejí, svůj pobyt si proto raději zarezervujte včas.

Letos bude navíc vánoční pobyt na zámku ještě bohatší. Trhy budou nabízet spoustu originálních zámeckých dárků a ohňové menu bude nápaditější. V kotlíku se bude vařit speciální zelňačka podle receptu zámecké paní, na pánvi péct kaštany z parku. Těšit se můžete i na pečení vánočních oplatek na historickém stroji. Dost možná si tu zkrátka budete připadat jako ve vánoční pohádce plné zázraků, pohody a klidu.

Prosinec v Chateau Herálec

Mnozí hosté si rádi i odpočinek zpříjemní nějakým výletem, aktivitou či sportem. Ubytování na zámku má jednu úžasnou výhodu, a to široké spektrum netradičních aktivit v Knize zážitků. V zimě se nabízí bruslení na zámeckém nádvoří, stavění iglú v zámeckém parku či dlouhá zasněžená procházka po některé turistické trase v nedalekých Žďárských vrších. Také blízké památky UNSECO, ikonický Santiniho kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, pohádkové centrum Telče, Židovská čtvrť v Třebíči spolu s hřbitovem a bazilikou sv. Prokopa, či město Jihlava mají v zimním období zcela jinou atmosféru. Po návratu můžete povečeřet v zámecké restauraci a přesunout se do zámeckého wellness pod hlavičkou přírodní kosmetiky L’OCCITANE. Místo nabízí tolik možností, že si zde užijí advent podle představ nejen zamilované páry, ale i rodiny s dětmi, skupinky přítelkyň nebo třeba prarodiče s vnoučaty. Stačí se informovat u stále usměvavého a přátelského personálu hotelu.