Alergici a správný výběr spodního prádla
3 min. čtení

Alergici a správný výběr spodního prádla

Alergie je nepříjemnou zkušeností pro každého. Ať už vás trápí alergie na prach, na roztoče nebo máte problémy s ekzémy, je zapotřebí řešit to zavčas. Prvním krokem může být správné praní, šetrný prací prášek a kvalitní spodní prádlo. Podívejte se, jak vybrat prádlo i pro alergiky.

 

Výběr správného materiálu

Pokud vás nepříjemně trápí alergie, určitě při nákupu oblečení, ale také dámského a pánského spodního prádla, řešíte materiál. Mezi nejoblíbenější materiály patří bavlna. Pánské bavlněné trenýrky a dámské bavlněné kalhotky tak právem patří mezi nejvyhledávanější kousek spodního prádla. Vyhněte se umělým materiálům, a vždy raději sáhněte po kvalitě.

 

Pozor na praní

Pozor si dejte také na to, jak své prádlo perete. Vybírejte si šetrný prací prášek, stejně tak šetrnou aviváž. V obchodě dokonce najdete prášek, který je určený přímo pro bílé prádlo, černé prádlo a barevné prádlo. U dámského i pánského spodního prádla prodloužíte jeho životnost, pokud jej budete prát v ruce anebo při praní alespoň vynecháte aviváž.

 

Bavlna na prvním místě

Mezi nejvhodnější materiály pro alergiky patří právem bavlna. Ta slibuje komfortní nošení nejen při každodenních běžných činnostech, ale hodí se také na sport. Muži mají například bavlněné pánské trenýrky tak oblíbené, že je často používají i jako pyžamo. Při výrobě bavlněného spodního prádla se často používá i příměs elastanu, ta zaručuje komfortní nošení.

 

Prádlo v šatníku

Alergici také často řeší, jak mít spodní prádlo i oblečení uložené v šatníku. Jedná se hlavně o to, aby se na prádlo zbytečně neprášilo, případně se do něj nedostali moli nebo roztoči. V takovém případě je vhodné ukládat si dámské a pánské spodní prádlo například do komody, která je určená jen pro menší kousky oblečení. Skvěle se hodí také samostatné košíčky, případně plastové krabice, které můžete umístit rovnou do šatní skříně.

 

Čemu se vyhnout

V první řadě se zajímejte, s jakou přesně alergií máte problém. Pokud se jedná o kožní projevy alergie, kam patří například ekzémy, tak si vybírejte šetrné prášky na praní, vyhněte se aviváži, případně perte spodní prádlo v ruce. Vyhněte se tomu, abyste dali spodní prádlo do sušičky. Nejenže se vám může zmenšit a poškodit, ale také se stane, že bude tvrdé a nepříjemné na nošení.