Bez postele jsme jako bez ruky, kvalita je mimořádně důležitá
2 mins read

Bez postele jsme jako bez ruky, kvalita je mimořádně důležitá

Dobrá postel je nejdůležitějším kusem nábytku v našich bytech. Bez kvalitního spánku nejde fungovat na všech frontách tak, jak bychom si představovali. Špatný výkon v práci, horší mezilidské vztahy, celková nechuť do života. Vše by přitom spravila revize lůžka a nákup nové postele. Jak bychom si měli tedy vybírat odpovídající postel, aby se nemuselo přistoupit k této krizové variantě?

 

Změřte všechny velikosti, je to totiž nadmíru důležité

Centimetry hrají svou roli nejen při výběru odpovídajícího oblečení, ale také postele. Tak například, délka postele by měla být nejméně o pětadvacet centimetrů víc, než je naše výška ve vzpřímeném postoji. Postele 140 x 200 cm tak nabídnou pohodlí všem, kteří mají průměrnou výšku (mužům méně často, ženám pak prakticky vždy). Šířka by měla začínat na osmdesáti centimetrech, dvoulůžko je proto zapotřebí nejméně ve variantě 160 x 200 cm, zde ale hrozí, že oba partneři nebudou mít dostatek místa.

 

A výška? Jistě, na tu bychom neměli zapomínat, nejméně třicet centimetrů nad zemí, pro méně pohyblivé osoby a penzisty klidně i dvojnásobek!

Cena postele se pak odvíjí od mnoha různých faktorů. Nezáleží jen na velikosti, ale i na použitém materiálu. Jasně nejdráž pak vyjde masiv, je ale pravdou, že lepší kvalitu si domů rozhodně pořídit nemůžete. Na výběr je pak smrk, borovice nebo dub, takže i barevných odstínů tu najdeme skutečně více než dost. Vybrat si musíte také odpovídající matraci, tak proč nedopřát důvěru třeba kontinentálním postelím? Ty ještě nedávno hrály první housle v německých pětihvězdičkových hotelích, dalo by se proto směle tvrdit, že o pohodlí rozhodně něco vědí. Proč je potom alespoň nevyzkoušet v obchodě?