Dostat graffiti z kamene jde těžce, ale přece. Anti graffiti, odstraňování Praha
6 mins read

Dostat graffiti z kamene jde těžce, ale přece. Anti graffiti, odstraňování Praha

Nikdy by mě nenapadlo, že se můj dům stane terčem vandalů. Je to zvláštní, protože nebydlím daleko od centra města a domy v sousedství občas podobný problém postihne také. Dokud ale graffiti netrápily přímo mě, nezajímal jsem se o to, jak svůj dům chránit. Proto jsem ani netušil, že existuje antigraffiti ochrana, díky které už případné graffiti není tak těžké odstranit, z jakéhokoliv povrchu. Moje nově počmáraná kamenná zídka mi ale dala důvod se o tyto věci zajímat.

Zajímal jsem se tedy, jak obrázky dostat dolů a zaujaly mě služby úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., anti graffiti, odstraňování Praha. Nejprve se zajímali o materiál mého plotu. Bez antigraffiti ochrany je totiž z některých povrchů až nemožné nebo velmi drahé perfektně barvu spreje odstranit. No, bohužel tohle byl i můj případ.

Kámen je zřejmě ideální povrch pro stálost vandalských kreseb. Nechtělo se mi tomu věřit. Když mi firma A SERVIS vyčíslila odstranění, které se bude muset provádět pískováním, trochu mě to vyděsilo. A rozzlobilo. Co jsem měl však dělat. Stále byl tohle jednodušší způsob, než zídku měnit.

Služeb firmy A SERVIS LIPKA jsem tedy využil. I když to byla záludná a těžká práce, zaměstnanci firmy rozhodně věděli, co dělají. Jejich zápal do práce a snaha byly obdivuhodné. Už jsem ani nepochyboval, že spreje dokážou odstranit. Vážně se jim to povedlo. Následnou antigraffiti ochranu jsem bral všemi deseti.

Celkově se mi služby A SERVISU sice prodražily, ale troufám si tvrdit, že žádná jiná firma by toto lépe nedokázala, navíc při dalším útoku vandalů mám od firmy čištění díky ochraně zdarma. A takovéto služby bych od jiné firmy s velkou pravděpodobností čekat nemohl.

Strojní, rotační čištění a hloubková dezinfekce koberců Praha

Zákazníkům zajišťují kvalitní strojové čištění koberců Praha, které provádí profesionálové ze společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., dezinfekce, čištění koberců Praha. Získali za mnoho let na trhu zkušenosti, které vedly k tomu, že začali používat strojovou metodu čištění koberců, kdy precizně odstraní veškeré nečistoty z koberce. Je mnoho metod, které jsou velmi levné a ví, že zákazníci nechtějí vynakládat velké finance na takovéto údržby. Jejich metoda je sice nejdražší, ale za to kolikrát vyčistili koberce, kterým jejich zákazníci nedávali moc velkou šanci.

51556208 - notebook on white carpet

Jeden z důvodů, proč upustili od levných metod byl, že se na ně klienti obraceli s reklamacemi, kdy na koberci po zaschnutí šli opět vidět fleky a takovou práci neoznačují rozhodně za úspěšnou. Majitelům koberců se to nelíbilo a jejich zaměstnanci nebyli spokojeni už vůbec, stále tedy řešili, jak to udělat, aby měli dobrý pocit z kvalitně provedené práce, až konečně objevili metodu rotačního kartáčového stroje. Při přechodu na strojovou metodu čištění koberců tyto reklamace výrazně ubyly.

Avšak potýkají se s tím, že se na ně obrací zákazníci, u kterých prováděla čištění koberce jiná firma, která použila například parní či extrakční metodu. Je tedy třeba prozkoumat a zjistit, jaká chemie byla na koberec použita a zda jejich zásah strojovou metodou bude úspěšný. Pokud byla použita špatná chemie, je možné, že už fleky nevyčistí ani oni. Při čištění koberců Praha vždy používají HDD RS, což je chemie, která je jak dezinfekční, tak i velmi účinná a navazuje na sebe nečistoty ze struktury koberce.

Chemii nechávají vždy chvíli působit a koberec rozkartáčují kotoučovým strojem, tak se utvoří pěna, která je plná nečistot a tyto nečistoty odsají vysoce výkonným třímotorovým vysavačem s úzkou kobercovou štěrbinovou hubicí. Vysavač odsaje i vlhkost, ale je ještě důležité nechat koberec několik hodin mimo provoz, aby důkladně proschnul. Může se zdát, že by narušili provoz vaší společnosti nebo domácnosti. Pracují tedy tak, aby tento provoz nenarušili – flexibilně a při velké rozloze, realizují čištění koberců Praha ve skupinkách.

Tak zaručí, že do práce přijdete a nebude poznat, že zde někdo byl, kromě toho, že váš koberec bude vyčištěn a bude mít barvu jako dříve. Na vysoce frekventovaných místech je třeba, aby si zákazník uvědomil, že koberec, který je takto opotřebovávaný nemusí po delší době jít vyčistit. Doporučují tedy, aby koberce, při takovémto provozu, byly čištěny minimálně jednou do roka, nebo alespoň jednou za dva roky.