Dřevěný interiér koupelny od profesionální designérky
3 mins read

Dřevěný interiér koupelny od profesionální designérky

Bydlíme s manželem v rodinném domě a potřebovali jsme nějakým způsobem vyřešit koupelnu. Pořád jsme se dohadovali jak do menšího prostoru zakomponovat tolik věcí naráz. I když jsme se snažili, myslím, že hodně, tak to prostě nešlo. Tak jsem jednou prostě rozhodla, že na to budeme muset přivolat profesionála. Zavolala jsem paní designérce Pavlíně Lipkové z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN.

Domluvili jsme si schůzku a přijela k nám domů, aby se podívala na prostor, který je potřeba vylepšit. Přednesli jsme ji naše představy a domluvili si finanční rozpočet. Paní Lipková si vše zaznamenala a vypracovala předběžný návrh. Už jenom z toho návrhu nám bylo jasný, že to bude pecka. No, prostě profesionál každým coulem. Takže jsme vše odsouhlasili a pustila se do práce.

Koupelna je pouze ve dvou barvách, a to hnědé a bílé, tím tvoří opravdu perfektní kontrast. Skvělý nápad byl i s extra rámem kolem okna, aby se zvýraznilo a zároveň zapadlo do designu koupelny. Dokonce i zrcadlo má stejný rám jako obložení a podlaha koupelny. Pro lepší viditelnost jsme nad zrcadlo umístili osvětlení v kovovém vzezření, aby ladilo k žebříkové poličce na ručníky.

02 Koupelna 8

Umyvadlová skříňka je jednoduchá, v odstínu ořech, aby korespondovala s podlahou a obložením koupelny. Velmi se mi líbí umyvadlo, je moderní a do koupelny se hodí mnohem více, než umyvadlo zapuštěné do skříňky. Aby nebyl narušen design místnosti, pořídili jsme dávkovač tekutého mýdla a kelímky na kartáčky v porcelánovém provedení.

Aby nebyly nádobky položené jen tak na skříňce, vybrali jsme praktickou dřevěnou trojmisku, která bude zachycovat kapky od mýdla a vody. Proti zacákání zdi jsme udělali obložení zdi zbytky dřeva, co bylo určeno na podlahu.

Nedokázali jsme si představit, jak bude taková koupelna vypadat, když se strop obloží dřevem, stejně jako podlaha. Ale výsledek je naprosto úžasný. Ve stropě je zabudované i bodové osvětlení, vana je taktéž obložena stejným dřevem jako vše ostatní a tím vznikl odkládací prostor pro hygienické pomůcky při sprchování a koupání. Do vany jsme zabudovali i madlo, pro lepší vstávání po koupeli. Na vaně je přichycena i skleněná zástěna proti cákání vody z vany při sprchování.

03 Koupelna 9

Stěna s oknem a s připevněným držákem na sprchu je obložená bílými kachličkami, aby neprosakovala vlhkost do zdi a také se lépe udržovala. Baterie na vodu je stejně jako u umyvadlové mísy páková. Byli jsme rádi, že se do prostoru vešel jak záchod, tak i bidet.

Tato práce paní designérky Lipkové z firmy Origine snad ani nepotřebuje žádné vysvětlování a myslím, že bohatě postačí jediný pohled a každý uzná, že to je prostě bomba. Takže tímto moc a moc děkujeme paní Lipkové za vybudování takové útulné a překrásné koupelny a její služby rádi doporučíme dál.