3 min. čtení

Firemní školky – řešení pro aktivní maminky

Standardní mateřské školy v dnešní době neposkytují dostatek míst pro děti, což výrazně omezuje ženy s předškolními dětmi, které by se rády vrátily do zaměstnání.
Řešením mohou být pro mnoho z nich firemní školky. Nyní vzniklo ve spolupráci společností Firemní školky s.r.o. a finanční skupiny J&T v budově IBC v Pobřežní ulici v sousedství hotelu Hilton. v Praze 8 další takové zařízení, které navíc volnou kapacitu nabízí široké veřejnosti.

„Zatímco v ostatních vyspělých evropských zemích jsou firemní školky běžné, v Česku v současnosti fungují jen zhruba dvě desítky podobných zařízení,“ říká ředitelka firemní školky J&T v budově IBC Jana Ketnerová. O to lepší zprávou je, že po otevření a několikaměsíčním fungování firemní školky v Akademii věd ČR, je zde další zdárně dokončený projekt Firemních školek s.r.o. V J&T si uvědomují, že zřízení školky je všestranně výhodná investice, která pomůže rodičům dětí nepřijít o práci a firmu nepřipraví o kvalitní zaměstnance.

Firemní školka J&T je otevřena v budově IBC. (Středisko mezinárodního obchodu), Pobřežní 620/3, Praha 8. Kapacita je 25 dětí. Školku mohou navštěvovat děti již od 6 měsíců. „Firemní školka umožňuje rodičům sladit rodinný život s nároky jejich zaměstnání s vědomím, že zatímco oni pracují, bude o jejich děti dobře postaráno, uzavírá ředitelka firemní školky J&T Jana Ketnerová.

Firemní školky s.r.o. zajistí v rámci programu firemní školka celoroční vzdělávací program dětí, který je obsahově ekvivalentní s programem státní mateřské školy. Dále zabezpečí odborný personál s odpovídajícím pedagogickým nebo zdravotnickým vzděláním i zkušenostmi. Firemní školky s.r.o. pro firmy vytváří individuální projekt odpovídající potřebám a představám dané společnosti. Vyřeší a zajistí veškeré hygienické,  odbornostní požadavky na založení a provoz firemní školky dle standardů EU. Při realizaci „na klíč“ – navrhne optimální variantu realizace – vlastní firemní prostory vs. varianta „dočasné stavby na zelená louce“. Firemní školky s.r.o. projekt navrhnou a zrealizují provozují včetně kompletního financování. Zaměřují se i na takové doplňkové služeby, jako jsou jmenovky na oblečení pro děti do školy a školky.