Jak pečovat o vlasy
2 mins read

Jak pečovat o vlasy

Vlasy jsou krásné jen tehdy, dostává-li se jim řádné a pravidelné péče. Pokud si myslíte, že stačí vlasy jen umýt a tím je péče hotova, jste na obrovském omylu. Vlasy potřebují mnohem více. Představujeme vám proto hlavní zásady péče o vlasy, které zaručí, že i vaše „hříva“ bude vypadat dokonale každý den.

Je třeba vybrat ideální kosmetiku

Při výběru kosmetiky pro vlasy je to vlastně stejné, jako když vybíráte přípravky pro péči o pleť. Platí, že vlasová kosmetika musí být podřízena typu vlasů. Vybírat je možné přípravky podle barvy vlasů, dále podle jejich typu (na rovné, kudrnaté apod.), podle stupně poškození, speciální kosmetiku pro barvené vlasy, pro hodně poškozené vlasy atd. Dejte si na to velký pozor, v případě, že budete používat jinou kosmetiku, nemůžete se nikdy dočkat dobrého výsledku.

TIP: Velkou sílu ukrytou v šetrném složení může nabídnout kosmetika Nouvelle či Goldwell, kterou rádi využívají i profesionální kadeřníci. V případě kosmetiky to není radno přehánět s množstvím přípravků. I vám k optimální péči bohatě poslouží šampon, kondicionér, balzám a případně i maska na vlasy. Je lepší koupit přípravky jedné značky a příliš často neexperimentovat.

Co dál?

Jestliže máte kvalitní kosmetiku, máte napůl vyhráno. Velmi také záleží na způsobu a frekvenci mytí. Pamatujte si, že vlasy byste měli mýt až tehdy, začnou-li se mastit u kořínků. Pokud budete vlasy mýt příliš často, bude docházet k jejich vysoušení, následkem toho může být jejich lámavost, výskyt lupů a celkový nezdravý vzhled. Vlasy myjte výhradně pod vlažnou vodou (příliš horká by je mohla poškodit!). Po umytí vlasy jen lehce vysušte a nechte je dále schnout. Není dobré, pokud ihned po umytí použijte fén, jeho horký vzduch by mohl vlasy poškodit. Minimálně jednou za měsíc byste vlasům měli dopřát zábal či masku, které dodají vlasům potřebné látky.