Jak se vyhnout virózám
3 min. čtení

Jak se vyhnout virózám

Aktuální téma je vzhledem k situaci jasné a týká se každého z nás. Jako každý rok bojujeme s virózami, nachlazením a letos se přidalo i další onemocnění. Silná imunita je tak velmi důležitá. Co můžeme udělat pro její posílení a zlepšit tak své šance, jak se virózám vyhnout?

Lepší imunita

Počasí mezi jarem a létem bývá velmi zrádné. Sluníčko už hřeje, dny se prodlužují a my máme falešný pocit, že je tu léto a že teplo je od rána do večera. Když se však vracíme prochladlí z procházky, moc dobře si uvědomujeme, že do léta nám ještě pár týdnů zbývá. Právě chybný odhad počasí a s tím spojené i špatné oblečení je často příčinou, proč si uženeme rýmu a kašel a o to více jsme náchylní k dalším nemocem. Kvůli práci a povinnostem pak často nemoc přecházíme, což pro náš organismus není vůbec dobré.

Ideální je tak onemocnění předcházet a posilovat imunitu, abychom byli odolní a nemuseli se o sebe bát. Kromě vitamínů, dostatku spánku a samozřejmě i zdravé stravy pomáhá i pravidelný pohyb a být v dobré kondici. K ní mohou pomoci návštěvy posilovny, domácí cvičení i další sportovní aktivity, které vás baví. A samozřejmě také pravidelná sauna, která aktuálně také už víc než schází nejednomu saunovému nadšenci.

Pomalu a jistě

Zlepšovat kondičku musíme postupně, zvlášť pokud jsme doteď tak trochu na sport a pohyb neměli čas a náladu. Návštěva fitness centra je možná po celý rok a je skvělou motivací s možností nechat si poradit od zkušených trenérů. Není nutné se hned vrhnout na zvedání velkých vah a druhý den se nehnout, naopak, správná cesta je pozvolné zlepšování. S ohledem na současnou situaci se můžete začít na pravidelné cvičení připravovat doma, najít si svůj režim a zjistit zda se vám lépe cvičí ráno, odpoledne nebo naopak večer.

Pomoci může i cvičení za pomoci různých videí, online fitness programů či aplikací, což je skvělá volnočasová aktivita, která vám pomůže zlepšit kondici a zároveň si navyknout na pravidelný pohyb i doma.

Tělo zvyklé na zátěž při sportu, vyvážená strava, dostatek spánku a odpočinku a vitamíny mohou pomoci zlepšit naši imunitu, cítit se lépe a být odolnější vůči nemocem. Zapomínat nesmíme ani na správný pitný režim a samozřejmě čas na regeneraci.