Jak správně nosit legíny?

Pokud chcete být IN, neměly by ani ve vašem šatníku chybět legíny. Jedná se o dnes již kultovní kousek oblečení, který – pokud je tedy správně nošen – dokáže velmi polichotit každé postavě. Nosíte legíny, ale stále to není ono? Nebo je ještě nemáte, protože se jich tak trochu bojíte? Ať tak či tak, čtěte dále, přinášíme ta nejdůležitější pravidla, která musíte dodržovat.

Pro jakou postavu se hodí?

Legíny jsou skvělé v tom, že se hodí na téměř na jakoukoliv postavu. Nosit by je neměly jen ženy příliš obézní, těm by naopak upnuté legíny mohly hodně uškodit. Buďte tedy soudná a pokud si myslíte, že legíny odhalují až příliš, nekupujte si je!

Jaké boty?

Mnoho žen chybuje v tom, jaké boty k legínám nosí. Je třeba vědět, že dlouhé legíny opticky zkracují. Pokud jste tedy menší, určitě k nim musíte obout boty na vysokém podpatku. Jen opravdu vysoké ženy si mohou dovolit kombinaci s balerínkami či jinými botami bez podpatku.

S čím je zkombinovat?

Legíny jsou skvělé, protože se dají zkombinovat vlastně s čímkoliv. Je třeba ale vždy přemýšlet, aby výsledek polichotil vaší postavě. Štíhlé ženy si mohou dovolit kombinaci legíny + krátké tričko, které končí i nad úrovní zadečku. Jestliže potřebujete schovat větší bříško, zvolte kombinaci legíny + tunika, případě hodně volná halenka, která sahá klidně až do půlky stehen. Legíny je také možné kombinovat se šaty. Důležitá je barva, zde platí pravidlo kontrastu: Pokud máte výrazný vrchní díl oblečení, měly by legíny být jednobarevné a naopak.

TIP: velmi módní jsou dnes legíny s potiskem, na ně ale velký pozor. Vzory se mohou roztahovat a pokud jste silnější, nemusely by na vás takové legíny vypadat dobře.

Kde koupit?

Ani tentokrát vás neochudíme o tip na místo, kde je možné legíny koupit výhodně. Určitě doporučujeme internetový obchod www.daniela-pradlo.cz. Momentálně mají v nabídce několik desítek modelů, určitě si vyberete. Nechybí černé klasiky, ani trendy legíny v designu riflí, s květinovými či zvířecími vzory, extra lesklé a jiné.