Jak zazářit na karnevalu

0

Ať už si chcete opatřit masku na Halloween nebo karneval, možná jste nevěděli, že tyto svátky mají kořeny hluboko v minulosti. Karneval neboli masopust původně představoval svátek hojnosti mezi dvěma postními obdobími – Vánoci a Velikonoci. Během něj probíhaly taneční zábavy, slavnosti, průvody masek a nejrůznější rituály, typická byla i zabijačka a s ní spojené hody. Například v Benátkách se počátky karnevalových slavností datují již do středověku a jsou po celém světě známy svou extravagancí, bujarostí a nevšedními maskami. V současnosti se už s pojmem karneval neomezujeme na určité období – jde o oslavu, bál nebo maškarní, zkrátka zábavu.

Halloween je naopak pevně svázán s 31. říjnem, tedy dnem před Svátkem všech svatých. Tento typicky anglosaský svátek má původ patrně už v předkřesťanských keltských tradicích, například svátku Samhain. V USA nebo Velké Británii se děti o posledním říjnovém večeru převlékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu koledovat o sladkosti.

Ale dost bylo teorie. Chystáte-li se vypravit své ratolesti na karneval nebo halloweenskou „koledovačku“, máme pro vás pár tipů, jak zvládnout kostým tak, aby z nich byly hvězdy večera…

 

Buďte originální

Půjčovny i e-shopy nabízí v dnešní době nespočet typů kostýmů, řada z nich je ale lidově řečeno „na jedno brdo“. Když si však dáte práci s hledáním, objevíte kromě obligátních princezen a rytířů i mnohem zajímavější kousky. Pěknou volbou jsou kostýmy superhrdinů, od Spidermana po Batmana, ve kterých si váš potomek bude připadat jako skutečný pavoučí či netopýří muž. Jen dejte pozor, aby se bez vašeho dohledu nevydal zachraňovat svět!

Malé dámy pak mohou ve svých kostýmech doslova procestovat celý svět – ať už jako exotická japonská gejša či indiánka z Divokého západu. A na Halloween se bude hodit třeba kostým čarodějnice, který je k dostání v řadě barev i stylů.

child-643315_960_720

 

Ďábel tkví v detailech

Už máte jasno, v čem vyrazit? Skvělé, ale nezapomeňte, že nejlepší kostým je ten se spoustou detailů. Třeba k mafiánskému se bude skvěle hodit tmavý italský klobouk a kšandy, čarodějnice zase jistě ocení létající koště a magický klobouk.

Kapitola sama pro sebe jsou pak nejrůznější jednorázová tetování a barvy na obličej. Děti s nimi sice dokáží vytvořit často až neuvěřitelnou spoušť, pokud to však myslíte s přípravou na karneval vážně, vyplatí se přimhouřit oko a tělové barvy vyzkoušet. Často jsou prodávány v sadě, která přímo odpovídá určitému kostýmu, takže vytvořit dokonalého piráta nebo čarodějnici není nic těžkého. A výsledek vás mile překvapí – s tělovými barvami a ostatními doplňky kostým úžasně ožije a vaše ratolest si může naplno užít večer „v kůži někoho jiného“. Teď už stačí říct jen – vzhůru na karneval!