Jak získat formu do plavek?
3 mins read

Jak získat formu do plavek?

Zda-li vás čeká dovolená a vy stále doufáte, že se na pláži blýsknete, je nejvyšší čas se startem s tím něco dělat.

Detoxikujte organismus

Svůj plán začněte kompletní detoxikací organismu. Nejen, že naberete sílu a energii, ale zbavíte svůj aparát všech toxických látek a jedovatých zplodin vašeho metabolismu, a i psychicky budete snadněji připraveni na to, co bude následovat.

Rozhýbejte se

Jednou z největších chyb, kterou můžete udělat, je se soustředit jenom na problémové partie. Hubnout však musíte kompletní tělo. Proto vzdejte své snahy o povinné sedy lehy a raději si jděte zaběhat nebo vytáhněte kolečkové brusle. Zejména, pokud trpíte nadváhou, ujistěte se, že do svého plánu zařadíte dostatek kardio cvičení. Hlídejte si ovšem tepovou frekvenci, kterou jednoduše spočítáte na základě vašeho stáří a tepové frekvence v klidovém režimu. Vyhovující stav je ten, když při cvičení můžete bez námahy hovořit a nedělá vám problémy dýchání.

Zapomeňte na fast food a sladkosti

Například právě všelijaké sušenky s čokoládovými polevy patří mezi nejhorší formu zahánění hladu. Dále omezte pšenici, která je v boji s kyprými tvary nepřítel číslo jedna a místo příloh preferujte zeleninu. Dbejte na vyváženou skladbu jídla a dodržujte dostatečný pitný režim, který ovšem nezahrnuje kofeinové nápoje, všelijaké limonády a rovněž ovocné džusy. Jestli si s jídelníčkem nevíte rady, navštivte specialistu, který vám jej sestaví na míru.

Nevymlouvejte se a setrvejte

Zda-li nebudou výsledky takové, jaké jste si představovali, přesto nic nevzdávejte. Vzhledem k tomu, že návštěva různých sportovních center někdy nepatří zrovna mezi nejlevnější záležitosti, zvažte možnost permanentek, díky kterým intenzivně ušetříte, a zároveň vás to bude i nadále nutit pokračovat. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra v rámci podpory zdravého životního stylu nabízí příspěvky právě na permanentky, zdravotní pomůcky, léčivé přípravky a jiné.

Vylepšit svoji postavu v krátkém časovém intervalu není v mnoha případech reálné a obvykle ani zdravé. Je to ale začátek vaší proměny. Neváhejte tedy a nepolevujte, výsledky se ukáží.