Jde vaše dítě poprvé do školy? Vyprovoďte ho se stylem!
3 mins read

Jde vaše dítě poprvé do školy? Vyprovoďte ho se stylem!

Existují okamžiky, na které se nezapomíná. Jedním z nich je pochopitelně i první školní den vašeho potomka. A ač vás možná ovládá nostalgie, ještě okamžik s ní posečkejte a přečtěte si, co vás čeká.

Počátky studentského života nejsou důležité jen pro vás, ale zejména i pro vaše dítě. To se učí respektovat další dospělé, adaptuje se v prostředí plném vrstevníků a zjišťuje, jaké to je mít zodpovědnost. To, jak dítě ve škole zapadne mezi jeho vrstevníky, má poté také vliv na jeho budoucí sociální život. Buďte připraveni, že jiní děti můžou na to vaše mít jak pozitivní, ale i negativní postoj. Jestli máte doma například introverta, je zřejmé, že bude zažívat krušné chvíle. Od toho jste tu ale vy, abyste se s takovými situacemi poprali. Pomoci můžete i decentnostmi. Pomáhejte ratolesti s přípravou, podílejte se s ním na školních aktivitách. Nevoďte ho za ručičku, ale buďte tam, když je to nutné.

Zrovna tak si dejte záležet, aby dítě mělo kompletní výbavu, kterou potřebuje. Přestože se, především první školní rok, může vyšplhat na vyšší cifry, na školních pomůckách zbytečně nešetřete. Zapomeňte však na nevkusné sáčky na svačiny, penály a brašny, ze kterých vás jako malé děti bolela záda. Pokrok naštěstí zažívají pomůcky, které nejen, že neničí páteř, ale dokonce i krásně vypadají.

Na trhu je mnoho motivů a tvarů, které můžete vybrat. Co se týče zejména aktovek, doporučujeme poradit se se specialisty, kteří vám na základě vašich preferencí poradí, co by vám mohlo nejlépe vyhovovat, aniž by to ublížilo vaší peněžence a zdraví dítěte. Zdali máte navíc kreativního ducha, využijte možnosti vytvořit si vlastní design. Nabídku aktovek na zakázku vyhledáte i u tuzemského výrobce Leasyn, který kromě vysoké kvality dbá i na přítomnost bezpečnostních kousků. Navíc vlastním motivem se vyhnete možnosti, že vaše dítko odmítne aktovku nosit, protože se ze super hrdiny na ní vyklubal padouch. „Dcerka je občas neposedná a pořád by něco malovala, tak jsem se rozhodla její vynalézavost využít a společně jsme vymyslely motiv, který se teď vyjímá na celé výbavě.“ říká s úsměvem maminka Daniela z Berouna.

Dítěti stejně zcela nejvíce pomůžete tím, že ho v jeho významný den vyprovodíte až ke dveřím školy, a tím mu dodáte odvahu. Setřete tedy slzu a tešte se na nové patálie, které jsou se školním věkem spojené.