Jednoduchý styl koupelny vytvořený profesionální designérkou
5 min. čtení

Jednoduchý styl koupelny vytvořený profesionální designérkou

S manželem máme strašně moc rádi přírodu a přírodní materiály. Z toho důvodu jsme se rozhodli pořídit si dům v přírodě. Ta možnost kdykoliv vyjít z domu, být pořád na vlastním pozemku a přitom venku na čerstvém vzduchu, je prostě k nezaplacení. Našim dětem se tu také moc líbí, protože mají možnost kdykoliv vyjít ven a hrát si s dalšími dětmi. Co se týče zařízení domu, tak jsme se snažili ho vybavit v jednoduchém stylu a hlavně z přírodních materiálů.

Poslední co nám ještě chybělo, byla koupelna se záchodem. Tam jsme se nedokázali s mužem domluvit jednoznačně, takže mě napadlo se obrátit na profesionální pomoc. Dívala jsem se na internetu na nějaké webové stránky designérů a oslovily mě stránky paní designérky Pavlíny Lipkové z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN.

Domluvila jsem si s ní schůzku a ona přijela k nám domů, podívat se na prostor, který jsme potřebovali dořešit. Vyžádala si půdorys místnosti, která se měla vylepšovat, aby si do něj mohla zakreslovat a zaznamenávat poznámky. Řekla jsem jí, že si představuji světlou koupelnu v přírodních odstínech a nejlépe abychom měli s manželem každý svůj prostor k umývání.

02-interer-40

Dále jsem s paní designérskou probrala možnost zkombinovat v koupelně sprchový kout i vanu, protože se občas rádi vykoupeme a někdy zase spěcháme, takže využijeme obě varianty. Vše si zaznamenala, domluvili jsme si finanční rozpočet a vypracovala předběžný návrh. Poté jsme si návrh odsouhlasily bez nejmenších změn a paní Lipková se pustila do díla.

Nakonec to dopadlo úplně báječně a koupelna je na světě, přesně tak, jak jsme si představovali. Toto je část, která je moje a moc si ji užívám. Skříňka podlouhlá i umyvadlová jsou ze stejného materiálu i barvy. Přírodní barva doplněná bílými dvířky a šuplaty. Umyvadlo je oválné a líbí se mi i vodní baterie, která je moderní verzí na staré baterie s kohouty. Nad umyvadlem je ohromné zrcadlo se zabudovaným osvětlením, abych se v něm dobře viděla a mohla se zkrášlovat pro svého muže a pro sebe.

Na umyvadlové skříňce je z boku přidělaná tyč na ručník. Hned vedle je sprchový kout, který je zděný a jednu část má prosklenou. Vždy jsem toužila po zděném sprchovém koutě a jsem ráda, že ho máme. Na zemi je položena mramorová dlažba opět v přírodním světlém odstínu. Stěna je vymalována tyrkysovou barvou, aby působila příjemně.

Tento prostor je určený pro změnu pro mého manžela, který nepotřebuje, zas až tak velké umyvadlo a zrcadlo nemluvě. Ale myslím, že se to perfektně povedlo. Jemu jsme zvolili čistě bílou závěsnou umyvadlovou skříňku s bílými doplňky a opět má na boku přidělanou tyč na ručník. Stejně tak i moje skříňka je závěsná.

Manžel má umyvadlo ve tvaru hluboké mísy a k tomu jsme zvolily stojatou pákovou baterii, aby si měl s čím hrát. Bílé kulaté zrcadlo se zabudovaným osvětlením, ale i tak si myslím, že je dost velké. Pruh přímo v linii se skříňkou a zrcadlem jsme zesvětlili o odstín a jako přechod mezi barvami, jsme udělali bílý pruh. Vedle mého prostoru pro umývání je umístěna i závěsná toaleta se systémem Geberit. Nad ním jsme umístili polohovací sušák na ručníky. Stěna s toaletou je vymalována bíle, aby tolik nevyčnívala v prostoru.

03-interier-40

Tady je naše perfektní moderní a samostatně stojící vana s vypustí do podlahy a k tomu stojící vodovodní baterie, taktéž s odpadem do podlahy. Pod vanu jsme zvolili plovoucí podlahu v přírodním odstínu. Strašně moc se nám líbí jednoduchý žebřík z přírodního materiálu a vzhledu jakožto stojan a držák na ručníky a sůl do vody apod. Stěna je opět v tyrkysovém odstínu.

Já jsem prostě unešená vzhledem naší koupelny a lepší designérku než paní Pavlínu Lipkovou z firmy Origine, jsme si ani nemohli přát. Tímto jí mockrát děkuji za její spolupráci a její služby určitě ráda doporučím dál.