Každé dítě zabaví poctivé puzzle
2 mins read

Každé dítě zabaví poctivé puzzle

Chtěli byste vašemu dítěti udělat radost a opatřit mu kvalitní a praktický dárek? Přejete si, aby vašeho potomka bavila taková hračka či stavebnice, která by následně rozvíjela jeho schopnosti? Především v předškolním věku doporučujeme různé stavebnice, první společenské hry, domino, pexeso a mnoho dalších. Od těchto všech možných typů hraček se očekává, že povedou k podpoře dětské rozvojové osobnosti. Tyto hračky by měly zaměstnat pohybový a smyslový, citový a rovněž rozumový vývoj. Vždy je podstatné hračku či stavebnici vybírat v souvislosti s věkem dítěte. Už jste přemýšleli nad tím, že vašemu dítěti opatříte puzzle?

Děti puzzle ocení

Zejména v předškolním věku, kdy se pro ně hry stávají praktické a mohou se s nimi začleňovat do kolektivu s ostatními dětmi se kterými se zároveň učí spolupracovat. Puzzle je ideálním dárkem pro tuto skupinu rostoucích dětí, které si jej po zdárném složení mohou nalepit a pověsit na stěnu.

Vaše ratolesti se díky těmto skládacím hrám pozvolna připravují na školu. Pochopitelně i ty nejmenší děti puzzle ocení vzhledem k tomu, že na dnešním trhu jsou k dispozici puzzle pro děti od nejmenších pro největší. Postupem věku samozřejmě skládačka bývá náročnější.

Druhy jednotlivých puzzle

Na internetových stránkách saruman.cz naleznete nespočet dětských her včetně kvalitních a oblíbených puzzle. Můžete si vybírat mezi deskovými puzzle, například 16. dílků od značky Bonaparte s veselým obrázkem Hello Kitty, které jsou vhodné pro děti kolem 3. let. Dále puzzle tvarované a maxi puzzle.

Rovněž tam najdeme puzzle panoramatické, 3D puzzle a samozřejmě klasické puzzle, které se rozlišují počtem přiložených dílků. Například pro starší děti, ale mohou se zapojit i dospělí v e-shopu najdete puzzle od firmy Castorland s obrázkem delfínů, které má již 3000 dílků. Nejen, že si vaše děti potrénují trpělivost, přemýšlení i pamět, ale zároveň se budou radovat při správném složení.