Když chcete, aby hra vašich dětí měla smysl

0

Dětství je nejkrásnějším životním obdobím každého člověka. Jen si zkuste vzpomenout, jak šťastní jste byli, když jste si mohli od rána od večera jen hrát a užívat si. Svět hraček prošel obrovským rozvojem, takže dnešní děti mají co se týče hraček mnohem rozmanitější možnosti, než měli jejich rodiče. Přináší to s sebou ale i jistá úskalí. Ne všechny hračky jsou pro děti vhodné. Některé mohou dokonce nabádat k agresivitě, jiné učit děti špatným návykům. Aby tomu tak nebylo, je třeba se nad výběrem hraček pozastavit. Na druhou stranu je totiž možné vybrat i takové hračky, které dětem pomohou v jejich rozvoji. Jaké to jsou? Dozvíte se právě v tomto článku!

 

V jednoduchosti je ukrytá velká síla!

Při hře si děti mohou rozvíjet své schopnosti a dovednosti a to tak, že to vlastně ani nepostřehnou. Záleží jen na vás rodičích, jestli jim k tomu dáte příležitost. Udělat to můžete jedinou cestou – a sice právě správným výběrem hraček. Nehledejte v tom žádnou složitost. Ukázkou, jak jednoduché to může být, je výběr hraček na písek. Hra s pískem je ideální příležitost k tomu, aby si dítě procvičovalo motorické schopnosti, trpělivost a také představivost. Hra s pískem nabízí vlastně nekonečné možnosti kreativity, takže by byla škoda dětem tuto aktivitu odpírat. Stačí vlastně jediné – pořídit jim vhodné hračky na písek. Možností se nabízí hodně – v základní výbavě by ale rozhodně neměl chybět kyblíček, lopatka a bábovičky. Lepší je koupit sadu. Dítě si může pomocí nich stavět a přitom trénovat samo sebe. Je ale extrémně důležité, abyste si dali pozor na kvalitu takových hraček. Musí být pevné a odolné. Stejnou funkci mohou splnit hračky do vody. Díky nim je možné i děti odnaučit strachu z vody. Pokud dítě bude mít krásné a bezpečné hračky do vody, strach půjde stranou. Pro starší děti jsou skvělé například vodní bomby, které je dokáží zabavit i na celé hodiny.

sada-na-pisek-8ks-v-batohu-0.jpg.big

Klasické hračky a modely patří k nejoblíbenějším

Dětem jistě pomůžete, pokud jim pořídíte klasické stolní hry. U nich si mohou rozvíjet logické i strategické myšlení, paměť atd. Navíc – při hraní společenských her s dětmi strávíte krásné chvilky, které vám už nikdy nikdo nevezme. V současné době u dětí bodují různé modely aut, lodí, letadel apod. Díky nim můžete dětem ukázat, že i ony si mohou vyrobit svou vlastní hračku. Naučíte je i to, že si musí svých věcí vážit a starat se o ně. Zajímavou příležitost nabízí modely Revell, v nabídce této značky jsou o i zacvakávací modely EasyKit pro nejmenší děti.

Možností se nabízí celá řada, stačí opravdu jen trochu přemýšlet.

RADA na závěr – pokud chcete mít jistotu, že koupíte vašim dětem opravdu kvalitní hračky, měla by vás zajímat nabídka obchodu www.hrackomat.cz. Rozmanité hračky pro kluky i holky zde můžete koupit za velmi příjemné ceny!