Když máte práce až nad hlavu, svěřte mytí oken profesionálům
5 min. čtení

Když máte práce až nad hlavu, svěřte mytí oken profesionálům

Bydlíme s manželovými rodiči v rodinném domku. Vycházíme spolu dobře, tchán s tchýní jsou velice tolerantní, do našeho způsobu života nám nezasahují a my se na oplátku snažíme nijak neomezovat je. Samozřejmě ale mezi námi funguje spolupráce. Vždy, když je potřeba a naše časové možnosti nám to dovolí, pomáháme rodičům s různými pracemi, na které už nestačí.

Činnost, kterou jsem už zcela převzala na sebe, je mytí oken v celém domě. Myslím, že už podobné práce nejsou pro tchýni bezpečné a je lepší, když se o to postarám já. Naposledy se mi ale nakupilo hodně povinností najednou a nevěděla jsem co dřív. Okna jsem ale nějak vyřešit musela, jinak by se do toho dala tchýně sama.

Poradila jsem se s manželem a ten mi navrhl, že bychom si mohli objednat firmu, která to za mě udělá. K nim do práce chodí pracovníci z firmy A SERVIS LIPKA, výškové práce, mytí oken Brno. Má moc milé pracovníky, kteří jsou moc šikovní. Za tu dobu, se kterou s nimi manželova firma spolupracuje, se nikdy nevyskytl žádný problém. Manžel k nim má velkou důvěru.

Nápad se mi líbil, ušetřím tak spoustu času. Bála jsem se jen, jestli rodičům nebude vadit v domě přítomnost cizího člověka, ale rozhodli jsme se to pro jednou vyzkoušet. Bohužel jsem neměla čas na to, abych byla alespoň u mytí našich oken, ale výsledek byl perfektní a vypadalo to, že i vše ostatní je v pořádku. Manžel měl pravdu, mohli jsme se na ně opravdu spolehnout.

Když jsem se ptala tchýně, jak probíhalo mytí u nich, úplně se rozplývala. Děkovala, že jsme jim poslali někoho tak milého, nejen že mají dokonale umytá okna, ale taky si s nimi moc hezky popovídali. Z toho jsem měla velkou radost, příště je určitě budeme opět kontaktovat.

Na co se nejčastěji vymlouváme při úklidu? Na seriály a domácí mazlíčky

Patříte k té skupině lidí, která má doba vždycky dokonale uklizeno? Nebo patříte k těm, kteří mají stále tisíc výmluv, proč ještě neutřeli prach nebo si to oblečení ze země a postele ještě nedali do skříně? Existuje několik výmluv, které svým rodičům nebo sami předkládáme, abychom oddálili správnou organizaci našich úklidových záležitostí. Přestaňte hledat důvody, proč jste ještě neuklidili a udělejte si doma pořádek. Například jedním z nejtypičtějších důvodů, proč to nemůžeme udělat právě teď je, že dávají náš oblíbený seriál. A pak se to stupňuje, už to není seriál, pak je to knížka, lakování nehtů, čučení do stropu a bůh ví, kde se to zastaví. Takže fajn věcí je pokusit se tyto důvody odstranit, protože se jedná vážně o prkotiny. Navíc každý seriál teď jde sledovat i online.

15374911 - living room with sliding glass door to balcony - artwork from photographer portfolio

Tou další je, že nemá cenu uklízet, protože za pět minut bude zase nepořádek po vaší kočce nebo psovi? Jistě, někdy je to pravda, ale až to přejde do té hranice, že budete dýchat jen prach a brodit se v odpadcích, tak už to nebude nepořádek, ale skládka, v horším případě biologická bomba. A pak se budete divit, až to všechno ožije a zaútočí na vás jako ve filmu.

A tou další je, že na to potřebujeme mnohem více času. Bodejť by ne, když všechno někdy tak odkládáme, že vznikne z bytu labyrint spolu s překážkovou dráhou z oblečení a podobně, tak na to je potřeba právě hromada času. Ale když člověk všechno dělá poctivě, tak to denně zabere jen patnáct minut, takže konec s výmluvami. Ale na některé práce je lepší si prostě zavolat úklidovou firmu. Třeba na mytí oken nebo čištění koberců, protože pokud to chcete mít opravdu dokonale, musíte k tomu pustit profesionály a ne kýbl a vysavač z vašeho kumbálu. Lepší bude, když k tomu pustíte zaměstnance z firmy A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Brno.