Lenost bolí – začněte jednat co nejdříve!
3 mins read

Lenost bolí – začněte jednat co nejdříve!

Aby mohlo lidské tělo správně a bez problémů fungovat, potřebuje 3 základní věci: dostatečnou a vyváženou stravu, ze které získává energii, pravidelný pohyb, aby bylo silné a také čas pro relaxaci, aby mohlo regenerovat a připravovat se na další den. Největší problémy má většina lidí s pohybem. Místo procházky si raději sedneme k televizi apod. Takové chování má jediný následek – lidské tělo chátrá a začíná ztrácet svou funkčnost. Trpí především klouby. Postupem času jsou následky ještě horší – začínají se objevovat nemoci a s nimi spojená bolest! Pokud se takto chováte i vy, začněte jednat! Poradíme vám, jak na to!

 

Co se v lidské těle děje

Pokud nemá tělo dostatek pohybu, začne se to na jeho funkčnosti negativně podepisovat poměrně rychle. V první řadě hrozí obezita, od které se vše dále odvíjí. Jejím následkem mohou být různé civilizační choroby a zdravotní potíže jako cukrovka, vysoký krevní tlak a vysoká hladina cholesterolu, určitě se dostaví i svalová ochablost. Obezita a nedostatek pohybu negativně ovlivňuje především stav kloubů. Ty trpí nadměrnou zátěží, kvůli tomu bolí a může dojít i k jejich poškození. Pokud nemají klouby pohyb, tuhnou a vytrácí se z nich kolagen a chrupavka.

 

Jak z toho ven?

Abyste si udrželi klouby v dobré kondici po co možná nejdelší dobu, je třeba se pravidelně hýbat. Stačí chodit na delší procházky, skvělé je také plavání nebo sporty jako jóga či pilates. Při těchto aktivitách se krásně protáhne celé tělo a klouby s ním. Dochází tedy postupně k posílení celého organismu.

 

Výživa musí být vždy na první místě

Mají-li být klouby v dobré kondici, potřebují kromě pohybu i dostatečnou výživu. Klouby potřebují vitamíny, minerály a hlavně dostatek látky kolagen. Ta je základní stavební jednotkou kloubní chrupavky. Kolagen si lidské tělo umí vytvářet samo, ovšem postupem času tuto schopnost ztrácí. Je tedy určitě na místě se o jeho dostatečný přísun postarat. V běžných potravinách se kolagen téměř nenachází, je proto vhodné jeho přísun zajistit skrze doplňky stravy. Mezi nejlepší patří práškový nápoj GELADRINK® od české společnosti ORLING s.r.o. GELADRINK® je k dostání v několika verzích (pro běžné užívání, vrcholové sportovce, seniory apod.) a obsahuje pro klouby prospěšné látky – v první řadě kolagenní peptidy, dále vitamíny i minerální látky.