Mykózy přichází, jak se jim vyvarovat?
2 mins read

Mykózy přichází, jak se jim vyvarovat?

Zvýšený výskyt kvasinkových infekcí v jarním čase má různé příčiny. Od notoricky známých svůdných, ale málo hřejivých oblečků, tenkých dek na mezích, až přes zapařené intimní partie z elastických kalhot. Stejně tak hrozí nákaza z prvního koupání ve znečištěných rybnících či psychosomatických reakcí. Jak se vyhnout těmto nepříjemně svědivým problémům?

Gynekologické ordinace se každým rokem začínají v těchto měsících plnit. Dámy, jejichž imunita nepatří mezi nejodolnější, tvoří několikanásobné fronty pacientek v lékařských zařízeních. V teplých jarních i letních dnech doprovází jistou skupinu žen chronicky opakované příznaky, jako jsou výtoky, svědění a bolesti. Příčinou se často stává nedostatečně teplé oblečení, díky němuž tělo prochladne, fyzická únava, stres, nedůsledná nebo moc pečlivá hygiena a neposlední řadě také promiskuita.

Pro akutní stádium mykóz jsou funkční vhodná antimykotika. Dlouhodobě odborníci doporučují na posílení imunity a vyvarování se takovým zátěžím, volně prodejný lék Wobenzym s proteolytickými enzymy. Avšak enzymoterapeutický lék aktivuje obranné mechanismy samotného organismu. „Minulý rok jsem se po koupání v zatopeném lomu dostala do těchto nepříjemností, po nasazení enzymoterapie a antimykotik však všechny příznaky odezněly a snažím se jím nadále předcházet posilováním imunity,“ říká sympatická brunetka Ilona z Hořovic.

Ženy by se měly v letních měsících důkladněji věnovat výběru oblečení pro každý den, protože teplotní rozdíly jsou v těchto dnech velice nevyzpytatelné. Příjemné bavlněné prádlo a prodyšné oblečení snižuje riziko výskytu mykóz a napomáhá i regeneraci sliznic. „Je pravdou, že po té zkušenosti z loňského léta si již dávám pečlivější pozor na hygienu a kvalitu vody, ve které se koupu,“ dodává Ilona a doporučuje důsledně sledovat večer před spaním předpověď počasí, která může napovědět, jak se následující den obléknout tak, abychom se nezpotily, nebo naopak nenastydly.