Nadměrná vlhkost a plísně – strašáci u vás doma. Jak na ně?
5 mins read

Nadměrná vlhkost a plísně – strašáci u vás doma. Jak na ně?

Chcete vědět, jak na takové nevítané hosty jako jsou plísně a nadměrná vzdušná vlhkost? Nenechte se se jimi každý den strašit. Nadměrná vlhkost v ovzduší u vás doma vytváří nezdravé prostředí a přispívá k růstu plísní a roztočů, kteří bez vody nemohou existovat. Naopak ve vlhkém prostředí se jim vysloveně daří. Jak na ně?

 

Nadměrná vzdušná vlhkost? Kde se bere?

Nadměrná vlhkost v ovzduší doma může vznikat průnikem vlhkosti z pórů zdí, konstrukčními chybami stavby, nebo větráním při vlhkém počasí. Největší příčinou nadměrné vlhkosti jsme ale my sami. Koupeme se, sprchujeme, pereme, sušíme prádlo, vaříme, žehlíme. Voda se odpařuje i z vodních ploch jako jsou například akvária, nebo při zalévání květin. I naše tělo produkuje vlhkost, protože se potí a dýchá. To je například hlavní příčina toho, že i v ložnici můžeme mít vyšší vlhkost.

 

Zatočte s plísněmi i roztoči

Tyto dva nezvané hosty doma nevidíme rádi. Způsobují alergie a mohou být původcem mnohých závažných onemocnění. Plísně ovšem potřebují ke svému životu nadměrnou vlhkost. Stejně tak roztoči. To znamená, že když bude v domácnosti udržovat vzdušnou vlhkost na optimální úrovni, nemají plísně šanci.

 

Tipy, jak udržet vzdušnou vlhkost na správné úrovni

  1. Udržujte doma čisto a zajistěte v místnostech čerstvý vzduch
  2. Při vaření používejte pokličky a digestoř. Po sprchování či koupání zapínejte větrání nebo větrejte otevřenými okny.
  3. Často větrejte. Zajistěte v místnostech čerstvý vzduch. Vhodné je rychlé nárazové větrání, kde otevřením oken na krátkou dobu vytvoříte průvan a vyměníte tak vzduch v místnosti.
  4. Důležité je v chladných dnech i vytápění. V chladných místnostech se snáze daří vlhkosti.
  5. Používejte pohlcovače vlhkosti

 

Pojďte na to chytře – pohlcovače vlhkosti

Hladinu nadměrné vzdušné vlhkosti lze udržovat na optimální úrovni pomocí kvalitních pohlcovačů vlhkosti. Jedním z nich je Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o.  Funguje na základě absorpce vlhkosti pomocí speciálních tablet, které díky svému tvaru a struktuře dokážou efektivněji pohlcovat vzdušnou vlhkost a přeměňovat ji v tekutinu.

Nyní v limitované edici s tabletou s levandulovou vůní.

Více na videu

Speciální pohlcovač vlhkosti do koupelny

Koupelna je místo, kdy často bojujeme s přívalem nárazové vlhkosti – zejména po sprchování. Novinka pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace. Jeho design je vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří v koupelně.

Unikátní design je koncipován tak, aby zajistil maximální výkon systému. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu ve vrchní části zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpčním krystalům tablety, které ji přeměňují v kapalinu a hromadí ji ve spodní části. Odtud je pak velmi snadné ji vylít, například do toalety.
Koupelnový systém AERO 360° pracuje s jedinečnou náplní AERO 360°, která se v koupelně s rozlohou 10 m² spotřebuje přibližně za 2 měsíce (podle míry vlhkosti). Jeho moderní čistý design se hodí téměř kamkoliv a bude hezkým doplňkem v každé koupelně.

Koupit můžete zde

 

Jak funguje?

  1. Speciální design umožňuje pohlcení nadměrné vlhkosti celou plochou vrchní části přístroje.
  2. Ultra absorpční krystaly zaručují maximální absorpci vlhkosti z okolí a skrz tabletu, navíc absorbují zápachy ze vzduchu.
  3. Vlhkost z ovzduší se pak přeměňuje na roztok, který se shromažďuje v zásobníku ve spodní části pohlcovače.

Podívejte se na video.

Pohlcováním vlhkosti se tableta postupně rozpouští. Následně ji můžete nahradit za novou. Náhradní tablety se prodávají samostatně a je možné si vybrat z tablet s vůní – relaxační levandule nebo vůně ovoce plné energie.

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz