Nahé líčení – o co se jedná a jak se provádí
2 mins read

Nahé líčení – o co se jedná a jak se provádí

Nevýrazné líčení, ale velmi výrazný trend. Takové je nahé líčení, které zdůrazňuje přirozenou krásu každé z nás. To však neznamená, že bychom nepoužívaly žádná líčidla. Bez nich by si jen málokterá žena dokázala představit vyjít z domu. Nahé líčení je příjemným kompromisem mezi odlíčenou tváří a výrazným make-upem.

Tento trend pochází z Francie. Nahé líčení je elegantní, a má sice za úkol zakrýt nedostatky naší tváře, jako jsou pupínky nebo vrásky, ale zároveň také podtrhnout roztomilé nedokonalosti jako je delší brada nebo výraznější nos.

 

Zapomeňte na výrazné barvy

Výrazné stíny na víčkách a rtech nejsou vhodné. To však neznamená, že nahé líčení nepoužívá velké množství stínů a barev. Jen se jedná o přirozené nude barvy.

 

Efekt nepřítomnosti make-upu

Hlavním úkolem je zakrýt nedokonalosti jako jsou kruhy pod očima nebo pupínky. Toho dosáhneme pomocí kvalitního korektoru, podkladové báze a make-upu v teplých odstínech s rozjasňujícími složkami. Snažíme se o zakrytí mimických vrásek, pigmentových skvrn a rozšířených pórů. Nenanášíme však zbytečně velké množství make-upu, a nepřeháníme to ani s tvářenkou. Ta by měla být béžové nebo bronzové barvy. Efektu nepřítomnosti make-upu dosáhneme pomocí přirozených barev výše zmiňovaných produktů. Je třeba použít stejnou barvu make-upu, jako jen vaše pleť. Nebojte se, a poraďte se se svojí kosmetičkou. Není vždy lehké vybrat vhodný odstín.

 

Nezapomeňte na detaily

Rudé nehty se k nahému líčení nehodí. K dojmu éterické bytosti se více hodí béžový, světle růžový, starorůžový nebo meruňkový lak. Nic ale nezkazíte pouze bezbarvým lakem, který neurazí.

 

Sluší každému

Nahé líčení je atraktivní, a to za každých okolností. Mnoho žen využívá tohoto líčení, pokud se chystá jít sportovat. Málokterá žena se ve fitness centru cítí nenalíčená dobře. Líčení sluší jak mladším kategoriím, tak starším dámám, a hodí se k jakékoliv barvě vlasů.

Pokud si ale nejste jistá, nebo si nevíte rady, jak se nahé líčení provádí, tak navštivte zkušený salon krásy ESMINA.