Nalákejte děti do vany na pěknou osušku

0

Spousta dětí z neznámého důvodu nesnáší sprchování a koupání. Při večerním vstupu do koupelny se začnou vztekat a brečet a každodenní koupel se stává bojem. Většinou vyhrají rodiče, ale stojí je to spoustu nervů. Chcete-li na své dítě vyzrát, vymyslete něco, na co ho nalákáte. Může to být třeba pěkná obrázková osuška.

Naučte děti, že koupání je zábava. Pořiďte jim vlastní dětský šampon, sprchový gel i osušku. Ta by měla být především měkká a hodně savá. Dávejte pozor také na hmotnost. Dětem se rozhodně nehodí nic těžkého. Pamatuje na to, aby osušku unesly, když nasákne vodou. Vhodná velikost pro děti je klasický rozměr 70 × 140 cm.

 

Klasiku představuje froté

Co se týče materiálu, určitě vám vyhoví klasická froté dětská osuška. Na gramáž se moc nesoustřeďte, protože ta informuje pouze o tom, kolik bavlněné příze bylo použito na 1 m2 froté. O kvalitě to nic nevypovídá. Nejlepší je zjistit si zemi původu bavlny, protože je široce známé, že vysoce kvalitní bavlna pochází z Egypta. Pokud dítě trpí alergiemi a ekzémem, možná bude lepší dopřát mu nějaký méně častý materiál – například bambus, který je antibakteriální.

 

Pozornost věnujte obrázku

Pořiďte dítěti vlastní osušku s nějakým pěkným obrázkem. Jistě dobře víte, co sleduje v televizi, jaké má oblíbené hrdiny, nebo jaké zvířátko upřednostňuje. Inspiraci a překrásné dětské osušky s obrázkem najdete v e-shopu RodinneBaleni.cz. Tam si uděláte představu, jaké postavičky jsou v dnešní době mezi dětmi populární. Momentálně světu vládnou hlavně Mimoni a Ledová královna, ale raději zapřemýšlejte nad tím, co má rád právě váš potomek.

 

Zabalte ho do ponča

Spoustu zábavy po koupání vám poskytne dětské pončo. Pro děti je to nejspíš úplně nejoblíbenější způsob utírání. Zabalíte je do ponča, nasadíte kapuci a necháte je chvíli v něm ohřát. Je to vlastně něco jako župan, ale vhodný pro menší děti, protože se jen přehodí přes hlavu.

Naučte děti, že umývání se je radost. Když je pozvete na koupání s oblíbeným pohádkovým hrdinou, určitě neodmítnou.