Nejkrásnější šaty jsou ty svatební

0

Zvony vyzvánějí, lidé se scházejí a celý den je jenom o vás. Přesně tak si většina žen představuje svůj svatební den, kdy půjdou k oltáři v krásných bělostných šatech, dokonalé jako princezna Diana.

Tradice bílých svatebních šatů se začala psát v Anglii, když si princezna Viktorie brala svého milovaného Alberta za manžela. Její bělostná garderoba se stala symbolem, a jelikož se všechny dívky chtěly cítit jako královna, začaly si na postupně všechny ženy během svého velkého dne oblékat honosné bílé šaty a krásné krajkové lodičky. Bílá je barva nevinnosti a dodnes je se svatebními představami hluboce spojena.

Dnešní nevěsty se ale často chtějí vymykat a i během svého svatebního dne vybočovat z řady, proto dnes můžete vidět i nevěsty v různě barevných a výrazných šatech či v šatech extravagantního střihu. Výstřelkem, i když o dost menším, jsou potom nevěsty, které dávají přednost před klasickými šaty kostýmku nebo kalhotám.

 

Střihy svatebních šatů

Svatební šaty mají většinu střihů stejných jako společenské šaty, od kterých se odlišují pouze bílou barvou a decentním zdobením. To se skládá převážně z krajkového materiálu, korálků nebo ornamentů v bílé nebo krémové barvě. Svatební šaty mohou být princeznovské s širokou sukní, ty sluší především ženám s úzkým pasem, který je zdůrazněn nad hranicí sukně.

Ženy menšího vzrůstu by s takovým střihem mohly mít problémy, protože objemnost sukně zmenšuje opticky postavu. Pro ně jsou vhodnější svatební šaty splývavé nebo alespoň ne tolik nařasené. Dovolené jsou také kratší šaty, které odhalují nohy. Tvar postavy hraje roli také v případě střihu na hrudníku.

Dámy, které mají co nabídnout, mohou zvolit šaty bez ramínek a s hlubším výstřihem, který zdůrazní jejich přednosti. Ovšem lze je také zamaskovat menším výstřihem kulatého či véčkového charakteru. Zmenšit poprsí mohou také šaty s krajkovým zdobením na dekoltu, které poté přechází do rukávů.
Pokud máte bříško a chtěla byste jej do své svatby zpevnit, můžete se také poohlédnout po nějakém sporttesteru, který vám s vaším cílem může pomoci.