Neviditelní požírači energie
2 mins read

Neviditelní požírači energie

Co všechno našemu tělu odebírá tolik potřebnou vitalitu a čemu je lepší se na naší životní pouti raději vyhnout? Pokud chcete zimní sezónu přečkat v té nejlepší kondici, určitě se nechte inspirovat naším výčtem nežádoucích aktivit, které nekorespondují se správným životním stylem a dejte svému počínání zcela nový nádech a vyvarujte se těmto negativním skutečnostem. Začněte u kvalitního spánku na odpovídající matraci a uvidíte ty změny.

 

Absence snídaně

Snídaně je nejdůležitějším pokrmem celého dne. Již staré přísloví říká, snídani si sněz celou, o oběd se rozděl a večeři přenech nepříteli. Podle toho by však snídaně měla vypadat. Zapomeňte na housky, koláče, vajíčka, párek nebo marketingově vychvalované müsli. Není lepší snídaně než čerstvě vylisovaná zeleninová nebo ovocná šťáva společně s ovocným salátem a nasekanými ořechy.

 

Dehydratace a nekvalitní spánek

Dehydratace v zimních měsících je mnohem nebezpečnější, jelikož nás teplota nenutí žíznit. Tento stav však nutí tělo šetřit s energií a tím se zpomalí cirkulace krevního oběhu. Rovněž i nekvalitní spánek způsobuje nedostatek energie pro pracovní výkon. Zajistěte si moderní postel a matrace dle typu vašeho těla.

 

Sladkosti

Všeobecná chuť na sladké je nám vrozená již od přijímání sladkého mateřského mléka. po odstavení je však pro nás sladké, zejména rafinovaný cukr asi tím největším jedem. Zaměřujte se spíše na ovocný přírodní cukr přímo v plodech ovoce. Cukr nám dává energii jen na krátkou dobu, pak přijde únava a malátnost.

 

Léky

Dokonce i léky mají spousta negativ a vedlejších účinků, mezi které mimo jiné patří i únava. Jedná se zejména o léky proti bolestem, depresím a stresu. Pokuste se těmto lékům co možná nejvíce vyhnout. Snažte se o to více spát, k čemuž je zapotřebí disponovat kvalitní postelí, matrací, roštem a všemi lůžkovinami. Snažte se zlepšit stravování, přidejte více syrové zeleniny, ovoce, rybího masa. Nezapomeňte na správné tuky, pohyb a meditační cvičení. Bojujte proti každodennímu stresu vším, co máte po ruce.