Proč jsou obrázkové kostky pro děti důležité?

0

Aby se dítě mohlo rozvíjet, potřebuje k tomu impulz. Zejména u malých dětí je důležité, aby nezahálely. Nemusíte je hned hnát do učení. Děti nejvíce ze všeho baví hraní a právě při něm se mohou lecčemus naučit. Skvělým nástrojem k rozvoji celé řady dovedností jsou právě obrázkové kostky. V čem všem mohou pomoci i vašim dětem?

kostkyHra s obrázkovými kostkami má vliv na rozvoj řady schopností 

Obrázkové kostky možná znáte ze svého dětství. Zkuste si vzpomenout, jak moc vás hra s nimi bavila a nebyla to jen náhoda. Klasické obrázkové kostky jsou totiž jednoduchou a přitom velice potřebnou a efektivní hračkou. Cíl hry s nimi je jasný – musí se složit obrázek. Není to ale žádná sranda. Každá kostka má 6 stran a na každé je přeci jiný obrázek a když máte dát dohromady obraz, který tvoří 6 kostek, není to opravdu nic lehkého. Skládání zabere dětem dost času. Musí při něm zapojit svůj mozek. Učí se tak rozeznávat detaily, používat logiku a skládání dobře prověří i jejich paměť. Učí se také hledat spojitosti a rozdíly. Hra s kostkami také prověří motoriku. Kostky se navíc dají využít i jinak. Pokud děti nebudou mít na skládání zrovna náladu, mohou se pustit do stavby věže nebo hradu. To už záleží na jejich fantazii.

 

POZOR na náhražky

Obrázkové kostky by si tedy měly najít cestu i k vašemu dítku. Je jen na vás, které vyberete. Máme pro vás ale radu. Při výběru kostek se zaměřte na kvalitu. Plastové napodobeniny nestojí většinou za nic. Jestliže vám na kvalitě záleží, vsaďte na klasické dřevěné kostky, které nabízí český výrobce hraček – společnost TOPA Toys s.r.o.

 

kockyProč TOPA Toys s.r.o.?

Společnost se řadí mezi tradiční české výrobce, kterým na kvalitě výrobků záleží. Vyrábí výhradně dřevěné obrázkové kostky, pro jejichž výrobu používá kvalitní a absolutně zdravotně nezávadné dřevo z Podkrkonoší. Kostky TOPA Toys s.r.o. zdobí převážně obrázky z lidových pohádek a také obrázky zvířátek. Na tvorbě motivů se podílejí přední čeští ilustrátoři.

 

Jaké vybrat?

Pro své dítky můžete vybrat kostky s rozličnými motivy. Velice populární jsou kostky s pohádkovými motivy jako je Popelka nebo Sněhurka. Při jejich skládání si děti mohou zopakovat ty nejdůležitější okamžiky dané pohádky. Úžasně vypadají kostky Zvířátka si hrají, na kterých děti najdou zábavné obrázky zvířat v rozmanitých situacích.

 

I pro nejmenší

Společnost TOPA Toys s.r.o. nedávno uvedla na trh dokonce i obrázkové kostky pro nejmenší. Na kostkách jsou jednoduché a pro děti velice atraktivní obrázky. Děti se je učí a zároveň si hrají. Ideální jsou pro děti od dvou let.

 

Více informací najdete na www.topatoys.cz