Pudl a anglický kokršpaněl – lovci i elegantní domácí mazlíčci
2 min. čtení

Pudl a anglický kokršpaněl – lovci i elegantní domácí mazlíčci

Při procházce si šarmantního anglického kokršpaněla i načesaného pudla bezpochyby všimnete. Málokdo ale ví, že původně šlo o psy lovecké, kteří se díky své jedinečné vizáži proslavili až mnohem později. Jde o aktivní a přítulné společníky, kteří se stanou nepostradatelnými členy každé domácnosti, která touží po milých a inteligentních psech.

 

Pudl jako univerzální pes

Ve staroněmčině znamená slovo „Pfudel“ louže a jméno pudl vzniklo právě z tohoto slova, protože tito psi byli v minulosti používáni pro nahánění a přinášení vodních ptáků. Později byli dokonce cvičeni i jako psi ovčáčtí a teprve v 18.století se začali prosazovat jako elegantní psi určení do společnosti. Později byla doceněna i jejich inteligence a stali se doručovateli poštovních depeší nebo zábavnými cirkusovými psíky. Mají ale sklon ke štěkavosti a vyžadují pečlivé a časté česání srsti.

Dnes je toto plemeno ceněno především pro svou dlouhověkost (pudl se s přehledem dožívá 15 až 16 let), hbitost a velkou inteligenci, se kterou se neodmyslitelně pojí také snadná cvičitelnost a učenlivost. Dobře se hodí do rodin s dětmi, protože je nekonfliktní a hravý v každém věku a navíc ho baví nejrůznější zábava a sportování.

 

Anglický kokršpaněl do každé rodiny

Životní cesta kokršpaněla byla o něco přímočařejší. Z loveckého psa se stal přímo domácím mazlíček pro rodiny s velkou zahradou a aktivním stylem života. Anglický kokršpaněl není tak dlouhověký jako pudl a může trpět celou řadu nemocí, ale v inteligenci se mu vyrovná. Navíc si kokršpaněl vytváří silná rodinná pouta a rád se účastní všech společných aktivit. Pokud se nebojíte jeho loveckých pudů a poskytnete mu dostatek pohybu, najdete v něm věrného společníka.

Ať už je vašemu srdci blízký jakýkoli pes, určitě pro něj chcete jen to nejlepší. Kvalitní krmení i potřebné vybavení zakoupíte v e-shopu MůjMazlík.cz, a to rychle, přehledně a za velmi dobré ceny.