Speciální nůž pro malé kuchtíky je konečně na trhu!
3 mins read

Speciální nůž pro malé kuchtíky je konečně na trhu!

Děti vaření přitahuje jako magnet. Pokud i vaše dítě projevilo zájem s vámi tvořit v kuchyni, nebraňte mu v tom. Bude to pro vás čas, který strávíte spolu při kreativní činnosti. Jediné, na co si musíte dát obrovský pozor, je bezpečnost. Na trhu se konečně objevily speciálně upravené dětské nože, které eliminují riziko poranění. Proč by takový nůž mělo mít i vaše dítě?

 

Nože TOJIRO s unikátní úpravou

Až z Japonska dorazily na český trh nože TOJIRO řady Brisa Bonita, které byly navrženy speciálně pro děti. Mají hned několik charakteristik, díky kterým je jejich užívání pro děti bezpečné a příjemné. První výhodou je lehkost – dětské nože jsou vyrobeny z tvrdého plastu. Jsou lehké a díky tomu se s nimi dětem dobře pracuje. Rukojeť je upravena pro dětskou ruku a má protiskluzové zakončení. Bezpečnost při držení nože zvyšuje ještě prodloužená záštita. Ta zabraňuje sklouznutí prstů na čepel.

15348-bonita-noze-web

Dětské nože TOJIRO jsou ostré, lehce s nimi dítě nakrájí většinu potravin. Při krájení není třeba vyvíjet tlak, čímž se samozřejmě snižuje riziko, že dojde k poranění. Čepel má unikátní tvar, který zabraňuje uplívání potravin na jejím povrchu. Nůž má zakulacený hrot pro ještě větší bezpečnost. Celková délka nože je 225 mm, čepel měří 115 mm. Nože jsou vhodné pro děti od 9 let.

 

Atraktivní barevné provedení

Dětem se jistě bude líbit, že čepel zdobí veselé motivy v podobě obrázků zvířat. Nože TOJIRO jsou k dostání v několika barvách. Červené pro slečny, zelené pro malé mistry kuchaře a dále také atraktivní žluté nože. Koupíte je v internetovém obchodě www.noze-tojiro.cz.

15351-brisa-bonita

Jak si vaření s dětmi užít?

Pokud vaříme s dětmi, je třeba si úkoly dopředu naplánovat. Svěřte vašemu pomocníkovi lehčí úkoly jako je krájení zeleniny nebo ovoce, starší děti určitě zvládnou i vážení. Dítě by mělo mít pracovní plochu v takové výšce, aby na suroviny dosáhlo. Není moc bezpečné, aby stálo na židli a pracovalo na kuchyňské lince. Pokud to jde, dítěti pořiďte menší stolek. Při pobytu v kuchyni se snažte dítě držet co nejdále od sporáku. Mohlo by dojít k velmi nepříjemnému zranění. Pokud vidíte, že dítě ve vaření našlo zálibu, přihlaste ho na dětské kurzy vaření. Může v sobě rozvinout talent a najít to, čemu se bude chtít ve svém životě věnovat.