Ta pračka snad ty ponožky žere!

0

Taky máte pocit, že vaše pračka je živa z ponožek které do ní vložíte? Nebo máte doma skřítky, kteří vždy jednu ponožku z páru prostě někam odnesou?

Dalo by se bez nadsázky říci, že domácnost je bermudský trojúhelník na ponožky! Před každým praním lítáme po bytě a snažíme se najít poztrácené ponožky.

 

Občas s větším a někdy s menším úspěchem se nám to podaří. Když konečně spárované ponožky dáme do pračky a vypereme, jak je možné že po vyndání jejich počet opět nesedí? Nevím Ewitky jak vás, ale mě ponožky dohání občas k šílenství. Když byly děti malé, řešila jsem to vyšitím stejného ornamentu na každý stejný pár ponožek. Fantazie i ornamenty brzy došly a děti rychle vyrostly. Dnes by mě můj pubertální syn za kolečka na ponožkách nejspíš ukamenoval :-). Nojo, ale co s tím? Už mě nebaví sedět večer nad haldou skoro stejných tmavých ponožek, či různě zapraných kdysi stejných párů, a snažit se je spárovat. Ponožky jsou žrout mého volného času.


Každé velké prádlo se u nás neobejde bez dohadů a hledání. Pokaždé moje nervy dostanou tak zabrat, když chci po svých dětech aby dohledaly všechny ponožky a ještě se mi nestalo abychom našli všechny. Jak tedy šetřit nervy svoje i své rodiny? Jak ušetřit čas ztracený hledáním? Jak ušetřit peníze, když po každém uskladnění, praní a sušení v sušičce musím dokupovat několik párů ponožek? Hodil by se nějaký pomocník v domácnosti, který by měl na starost pouze ponožky.

 

Skvělé a jednoduché řešení jsme našli na stránkách české firmy Anop s.r.o.Spony na ponožky dokážou ušetřit čas i vaše nervy. A nejen to – rozhodně šetří i vaši peněženku. Při dnešních cenách ponožek to můžou být opravdu stovky ušetřených korun měsíčně. Kolíčky na ponožky využijete beze zbytku při jakékoliv manipulaci. Již při odkládání použitých ponožek do prádelního koše před vypráním takto jednoduše použijte kroužky na ponožky a naučte to všechny členy své domácnosti. Díky tomu, že se spony prodávají v několika barevných provedeních, může mít každý člen domácnosti svou barvu. Jakmile sundá ponožky z nohou navlékne je do spony na ponožky a odnese do špinavého prádla. Budete překvapeny, jak bude tato činnost všechny bavit, pokud dostanou příležitost vlastnoručně si díky své barvě označkovat svůj majetek, i když se v tomto případě jedná „pouze“ o ponožky! Nebudete tak Ewitky muset před každým praním lítat jako šílené a nepříčetné po bytě a hledat nějaké zapomenuté a ztracené!

 

Další obrovskou výhodou je, že i při věšení a uskladnění vypraných ponožek vám spony ušetří obrovskou spoustu času. Prostě je vyndáte, pár pověsíte během vteřiny a nepotřebujete ani kolíčky na prádlo. Jednoduše je zavěsíte na šňůru za háček na sponě. Minimálně patnáct minut před praním a dalších třicet minut po vyprání je čas, který nad ponožkami stráví každá žena s dětmi jakéhokoliv věku. Kolíčky na ponožky z páru, který k sobě patří, vlastně můžete sundat až ve chvíli, kdy si je potřebujete obléci. Jakmile večer ponožky sundáte, navléknete je opět na tohohle skvělého pomocníka a odložíte do „špíny“. Skvělé je, že ponožky z kroužků nesklouznou během praní nebo sušení a můžete je se sponou i uložit. Vaše pračka, sušička (spony jsou vhodné i do ní) i byt přestanou být bermudským trojúhelníkem ztracených ponožek. Vy ušetříte čas, nervy i peníze, a to určitě ocení všichni členové vaší domácnosti.

 

 

 


www.anop.cz