Velké změny podnebí nahrávají onemocněním i v létě
2 mins read

Velké změny podnebí nahrávají onemocněním i v létě

I v letních měsících čelí náš imunitní systém obtížnému protivníkovi. Jsou to velké výkyvy teplot při změnách počasí a klimatizované prostory, které zejména při letních parnech skýtají nástrahy pro obranné systémy v našem těle.

Na přelomu května a června vyskočily teploty až přes třicet stupňů. Vzhledem k tomu, že velká část populace pracuje v klimatizovaných kanceláří, hrozí jim i v letních měsících možnost stonání. Své o tom ví například pětadvacetiletá Veronika, pracující v kancelářích na pražském Pankráci. „V posledních třech měsících jsem měla v práci ohromnou zátěž a tak jsem se nedokázala vypořádat s příchodem teplého počasí zrovna nejideálněji. Nekvalitně jsem se stravovala a jedla. Pohyb jsme znala jenom z práce a do práce. Nebylo divu, že po příchodu teplého počasí v kombinaci s přechody mezi chladnou kanceláří a horkou výhní na ulici, jsem ulehla na čtrnáct dní s horečkou.“

Jestli je vlivem usazených toxinů v těle přerušen lymfatický systém, jeden z nejpodstatnějších nástrojů imunity, proudění a odvod mízy je vlivem nahromadění intenzivního nezpracovatelného množství toxinů přerušeno, začneme pociťovat běžné příznaky imunitní nedostatečnosti, jako jsou záněty, zvětšené uzliny, bolesti hlavy, otoky, zvětšené krční a nosní mandle, především pak u dětí do pěti let, nebo omezená pohyblivost končetin. To potvrzuje i Veronika, která tyto signály úspěšně týdny přecházela.

Podstatnou roli pro správnou funkčnost lymfatického systému hraje pohyb. Pohybuje-li se náš aparát, proudí lymfa. Není-li pro člověka v dané situaci možné dostatek pohybu dopřát, jsou na místě lymfodrenáže s podporou antihomotoxických léků přírodní homeopatické medicíny, jako je Lymphomyosot, které odstraňují akutní obtíže tím, že léčí přímo jejich příčinu, tj. odstraňují homotoxiny z těla. Zároveň zabraňují vzniku chronické nemoci, resp. přechodu akutní formy stonání do chronického stadia. S úspěchem a bez rizika je jde podávat malým dětem, těhotným ženám, řidičům či pacientům s přecitlivělostí na jiné léky a lze je kombinovat s ostatními léky, potravinami nebo poživatinami.