Výlet s dětmi do Plzně
4 mins read

Výlet s dětmi do Plzně

Město Plzeň je jako stvořené pro výlety a dovolené, hlavně v letních měsících. Nabízí nekonečně mnoho míst, která se vyplatí navštívit. Plzeň nezapomíná ani na rodiny s dětmi, školy nebo dětské kolektivy, pro které byl speciálně vymyšlen program s tipy, návrhy a podrobnými informacemi. Kam s dětmi vyrazit a jak soutěžit s velbloudem Bartolomějem, se dočtete v následujícím článku.

Věda a zábava v jednom

Pro malé zvídavé vědce, ale nejen pro ně, zcela jistě stojí za návštěvu Techmania Science Centre. Tento areál nacházející se v blízkosti centra města, je celý věnovaný popularizaci vědeckých a technických témat.

Rozkládá se na více než 30 000 m2, na této ohromné ploše se nachází 3D Planetárium a komplex, který v sobě zahrnuje stále i putovní expozice, které se týkají témat matematiky, fyziky, chemie, astronomie či biologie.

3D Planetárium, jako jediné v České republice, nabízí trojrozměrné projekce, díky kterým zjistíte, jak se tvořil vesmír, svět moří, oceánů, ale tak třeba svět hmyzu. Ve dvou i trojrozměrné projekci na kulovou plochu vás obklopí 140 00 hvězd a pohyblivé obrázky z mikro i makrosvěta.

Z vesmíru pod zem

Díky návštěvě historického Plzeňského podzemí se seznámíte nejen se současností, ale také s dějinami, které se k městu vážou. Při prohlídce vás čeká objevení labyrintu chodeb, sklepů a studní, které byly vybudované již ve 14. století. Během prohlídky nakouknete do života pod městem a odhalíte kouzla podzemí.

V chodbách a sklepeních jsou vystavovány exponáty, které vtáhnou návštěvníka do života středověkých obyvatel a seznámí ho s historií města. Poznají k čemu všemu bylo podzemí využíváno a proč bylo vlastně vybudováno.

Jako na provázku

Loutky a loutková představení zpestřovali dětství nejednomu z nás. Loutky prostě k dětství patří. A kde jinde objevit nebo znovu nalézt kouzlo loutek než v Plzni. Loutkařství je jedním ze základních kulturních pilířů města. Prozkoumejte počátky lopukařství a seznamte se s nejslavnějšími osobnostmi českého loutkařství v Muzeu loutek. Nejen děti, ale i rodiče jistě nadchne možnost vyzkoušet si být na chvíli loutkohercem.

Velbloud Bartoloměj

Výlety s velbloudem Bartolomějem je unikátní projekt, díky kterému můžete zábavně a zároveň naučně poznat město Plzeň a jeho okolí. Velbloud Bartoloměj vás tak seznámí s plzeňskými pověstmi spojenými s jednotlivými domy, můžete s ním putovat za plzeňskou knihou, vykoupat se v Boleveckých rybnících a spoustu dalšího.

Výlet i s noclehem

Rodiny s dětmi, které nejsou z Plzně nebo blízkého okolí, by mohl zajímat rodinný balíček. Zde jsou naplánované výlety na pátek, sobotu a neděli. Na každý den je připraven program, ve kterém nechybí zajímavé stezky, procházky a návštěvy zajímavých míst. V rámci balíčku jsou zajištěná i přespání.

Výlety s velbloudem Bartolomějem také dokonale poslouží jako inspirace pro výletníky, kteří si jdou rádi po vlastní ose. Ani ti se nemusí obávat, že by nesehnali ubytování. Plzeň nabízí krásná místa pro přespání. Není tak žádný problém sehnat přímo v centru levný a čistý hotel. Plzeň je na své návštěvníky připravena dokonale.