Vyrazte s dětmi na Karlštejn, nudit se zde nebudete!
4 min. čtení

Vyrazte s dětmi na Karlštejn, nudit se zde nebudete!

Děti umí být náročné. A to nejen co do požadavků na čas strávený s rodiči, nároků na oblečení, výběru hraček nebo trávení volného času. Děti umí být upřímně kritické a neváhají o tom své rodiče informovat. Chtějí být středem pozornosti a chtějí si užívat pohodlí a zábavy. Bylo by mylné myslet si, že děti nevnímají okolní prostředí, ve kterém se nacházejí. Chcete-li se jim zavděčit, vybočit ze stereotypu všedních dní a užít si chvíle společně jako rodina, vyrazte na výlet, krátkou dovolenou nebo relaxační pobyt do míst, kde se setkávají generace a kde se psala historie. Budete se zde cítit nostalgicky a příjemně na duši.

Vyberete-li si k pobytu hotel Karlštejn, nemůžete šlápnout vedle. Hotel se svou polohou a zařízením uspokojí nejen turisty na slovo vzaté, ale i milovníky wellness a lenošení. Zejména na jaře je Karlštejn kouzelný a byla by chyba jeho pohostinnosti nevyužít. Bude se zde určitě líbit i dětem, na které zde čeká hned několik lákadel.

Bydlet a jíst jako králové

Ubytovat se můžete v romantických pokojích, z nichž naprosto vyniká královský pokoj THE BEST ROOM HER & HIS. Romanticky laděný pokoj má výhled na řeku Berounku, je zařízený moderním designovým nábytkem, klimatizací, křišťálovými světly, dubovou podlahou. V jeho interiéru volně stojí vana Villeroy & Boch, ve které můžete zažít příjemné chvíle relaxace a pohody. V královské posteli ulehnete na matrace italské firmy Simmons, jež zaručují pohodlný a klidný spánek.

Tím ale výhody pobytu v hotelu Karlštejn zdaleka nekončí. Stylově stravovat se můžete ve zdejší hotelové restauraci, která nabízí širokou nabídku sladkovodních ryb a kvalitních vín. Od letošního března je navíc v nabídce nový jídelní lístek, v němž je možné najít takové delikatesy jako grilované krevety s avokádem, pěna z kozího sýru s bylinkami, kapří krém s fenyklem nebo Pappardelle s králičím ragout.

Ani na děti hotelová restaurace nezapomíná. Chuťové buňky jistě uctí kuřecí mini řízečky nebo masové kuličky se sýrem a tagliatelle s rajčatovou omáčkou a bazalkou. Na své si zde přijde určitě každý.

Užijte se místní pohostinnost i okolí

Na Karlštejně se nudit určitě nebudete. Kromě středověkého hradu, který nechal postavit český král a římský císař Karel IV., můžete navštívit vápencové lomy Velká a Malá Amerika. Na objednávku je možná prohlídka podzemních štol těchto lomů i s výkladem. Dozvíte se informace o historii těžby a vzniku lomů, také něco více o geologii oblasti. Okna štol nabízí unikátní pohled do samotných lomů.

Pro ty, co se nebojí výšek, nabízí jedinečný zážitek let horkovzdušným balónem. Z útrob proutěného koše vás čeká nezapomenutelný pohled na Český kras. Spatříte nejen hrad Karlštejn, řeku Berounku, ale poutní místo Svatý Jan pod Skalou, Houbův lom u Koněprus nebo historický Tetín.