Zatočte s akné jednou provždy

0

I když je akné spíš doménou dospívajících, tak vás pupínky na těle a na obličeji můžou potrápit také v dospělosti. Akné je vidět na první pohled, je nepříjemnou kožní chorobou, která vám může ubírat sebevědomí. Zbavte se akné rychle a účinně, investice do vaší pleti je zde rozhodně na místě.

 

Co je to akné

Akné je kožní choroba, která vzniká v důsledku hormonálních změn. V mazových žlázách se tvoří nadměrné množství mazu, a pokud se o pleť nestaráte a pravidelně ji nečistíte, tak se pleť může zanítit a na tváři nebo na těle pak máte nevzhledné pupínky.

 

Jak se ho zbavit

Existuje několik možností, které výskyt akné ovlivňují. Kromě špatné péče o pleť hraje velkou roli také nevhodná strava, špatný pitný režim nebo nevhodná kosmetika. Pokud se chcete akné vyhnout nebo velmi rychle zbavit, tak se snažte omezit tučné potraviny, čokoládu a přidejte do svého jídelníčku ovoce a zeleninu.

Vhodná kosmetika

Ideální kosmetika je antialergenní a bez parabenů. Vybírejte v drogerii nebo lékárně kosmetiku, která je určená pro citlivou pleť. Při léčbě akné se můžete obrátit také na odborníky, kteří vám rádi poradí a doporučí vhodné výrobky.

 

Jezte správně

Pro hezkou a pružnou pleť je vhodné doplnit vitamín B. Je vhodný také zinek a selen. Kromě doplňků stravy můžete tyto vitamíny doplnit pivovarskými kvasnicemi, listovou zeleninou a také množstvím ovoce. Vitamín B je obsažen také v libovém červeném mase a v kuřecím mase. Pokud máte chuť na čokoládu, tak si dejte menší množství, například jen čtvereček kvalitní a hořké čokolády.

 

Obraťte se na odborníky

Využít můžete také služeb estetické dermatologie. Skvělou metodou, jak se rychle a účinně zbavit akné je chemický peeling. Po několika ošetřeních pleť působí mladistvě a navíc je zbavena těch nejhorších projevů akné. Kromě akné se můžete zbavit také jizviček, které akné způsobuje. Laserové ošetření působí přímo na problematická místa.

 

Návštěva dermatologie

Akné můžete řešit také s dermatologem, který vám může předepsat speciální krémy a masti, které obsahují antibiotika a působí tak protizánětlivě. Na akné fungují také léky, které jsou na předpis. Nebojte se investovat do své pleti, oceníte, že budete vypadat skvěle v každém věku.