3 důvody, proč pořídit dětem domácího mazlíčka

0

Snad každá česká domácnost má nějakého toho zvířecího mazlíčka. Chov domácích zvířat je u nás totiž velmi populární, bez psů a koček si mnozí z nás ani nedokážou svůj život představit. A tato láska ke zvířatům se utváří už od dětství. Pokud tedy i váš potomek žadoní o nějakého toho čtyřnohého kamaráda a vy jste pořád na vážkách, přinášíme tři důvody, proč byste mu měli udělat radost a zvířátko pořídit.

 

Naučí se zodpovědnosti

Pes není rozhodně žádná hračka, která by se dala odložit, když na ni zrovna nemáme náladu. Vyžaduje nepřetržitou péči a pozornost, starat se o něj musíme neustále a dlouhá léta. Přestože zodpovědnost za něj nesete  jako rodiče, část povinností přebere váš potomek. Díky tomu pochopí, co všechno obnáší o někoho pečovat.

 

Zlepší se jeho psychická kondice

Odborníci poukazují na to, jak důležitou psychologickou roli hraje domácí mazlíček. Když se váš potomek vrací ze školy a někdo tady na něj čeká, necítí se osaměle. Děti navíc získají kamaráda, který je bere takové, jaké jsou. Pomáhá jim tak překonat nejrůznější komplexy i nedostatek sebevědomí. Prokázán byl i jeho příznivý vliv na úzkost a stres.

 

Bude aktivnější

Každý rodič ví, že dostat potomka od počítače, tabletu nebo mobilního telefonu je skoro nadlidský úkol. Dovedou tady trávit dlouhé hodiny. S pořízením domácího mazlíčka se to ale změní. Zvířata, hlavně psi, potřebují totiž dostatek pohybu, vyžadují pravidelné venčení. Díky tomu bude i vaše ratolest aktivnější a bude muset trávit více času pobytem venku na čerstvém vzduchu.

 

Jak vidíte, pořízení domácího mazlíčka bude mít příznivý vliv na fyzickou i psychickou kondici nejen vašeho potomka. Je však zapotřebí myslet také na zdraví a pohodlí němé tváře. Obstarat mu musíte kvalitní krmivo, které obsahuje všechny potřebné živiny. Dobrou volbou bude HappyTails, kteří nabízí nejen granule, ale i nejrůznější pamlsky. Dále pořiďte misku na vodu i misku pro psy proti hltání, která je ušetří zažívacích problémů. Připravit mu nezapomeňte také psí pelíšek, kde bude moci odpočívat. Skvěle poslouží tulipytlík, do kterého se mohou zachumlat až po uši.