3D technologie může uchovat vaše nejkrásnější vzpomínky

0

I vy určitě registrujete, jak moc 3D technologie začínají pronikat do našich životů. První vlaštovkou přiblížení úchvatného 3D světa jsou 3D kina. Možná jste i vy při prvním sledování 3D filmu seděli v sedačce jako zařezaní a nedokázali jste pochopit, jak je to možné. Vývoj šel samozřejmě kupředu, takže v současné domě si každý z nás může domů pořídit 3D televizi a užít si sledování filmů každý den. Největší novinkou jsou v současné době 3D tiskárny, které dokáží vytvářet věrné 3D modely různých předmětů. Právě v tomto směru dochází v současnosti k největšímu rozvoji. Je totiž možné do trojrozměrného modelu uchovat naše vzpomínky. Co můžete mít i vy?

 

Model, který uchovává věrnou podobu

Díky speciálním tiskárnám si můžete nechat vytisknout téměř jakoukoliv věc a vytvořit její věrnou kopii. Problém ale je, že ceny takových tiskáren se pohybují v řádech desetitisíců korun, takže ještě nejsou pro všechny dostupné. Až se ale ceny sníží, bude to jistě velký boom. I když se to může jevit jako zpráva z daleké budoucnosti, realita je taková, že už dnes je možné vytvořit věrnou kopii – 3D figurku jakéhokoliv člověka. Nejedná se i model v životní velikosti, ale o zmenšeninu a tím vlastně lépe. Z 3D figurek se může stát nádherná věc, která bude uchovávat váš vzhled navěky.

 

Jako ideální dárek pro všechny

Každý z nás má možnost nechat si vytvořit svou vlastní figurku a uložit do ní svou vlastní podobu, a nebo jinak – nechat vytvořit figurku a darovat ji jako dárek pro své blízké. Výrobu 3D portrétu mohou úžasně využít všichni rodiče. Určitě bude báječné, pokud si necháte vytvořit 3D portrét vašich dětí. Každý rodič si přeci stěžuje, jak rychle jeho děti vyrostly. Pokud ale bude mít věrný model, může si vlastně kdykoliv připomenout a vidět, jak bylo jeho dítě roztomilé. 3D figurka dítěte bude jistě i báječným dárkem pro prarodiče. Stejně krásný efekt to bude mít i naopak – jste rodič a chcete, aby si vás děti pamatovaly? Nechte se zvěčnit do 3D a dejte jim vaši podobiznu. 3D portréty je možné využít i k jiným příležitostem. Může to být i originální svatební dar. Manželé se mohou nechat zvěčnit i ve svatebních šatech a mít tak uchovanou nádhernou vzpomínku na nejšťastnější den jejich života. Pokud budete chtít, můžete si takto nechat vytvořit i figurku celé rodiny či i vašeho domácího mazlíčka. Záleží jen na vás, fantazie jistě máte a dost…

Jak vše vzniká?

Pro laika to může vypadat až super jednoduché. První fází výroby takové figurky je 3D skenování. Člověk vlastně stojí na místě a postupně se otáčí je vybrané poloze. Druhá osoba snímá každou část jeho těla pomocí 3D scanneru. Data se přenáší do počítače, kde vzniká kompletní 3D obraz postavy. Celý proces trvá jen několik málo minut. Díky špičkové technologii se do počítače přenese každá křivka a každý detail. Následně se pomocí speciálního grafického programu vytváří objemný model. Poté se nanáší barva tak, aby vše vypadalo maximálně reálně. Následně potom vznikne originální figurka, která vypadá „na chlup“ stejně jako její vzor. Vzniká vlastně malá zmenšenina, která uchovává lidskou podobu.

 

K dostání je hned několik velikostí

V současné době je možné vytvořit figurky až 9 různých velikostí. Nejmenší možnou je figurka o výšce 9 cm, nevyšší může mít až 38 cm. Tato volba záleží jen na vás. Samozřejmě platí, že čím vyšší, tím platíte vždy o něco více, ale není třeba se bát. Ceny nejsou ani tak nijak závratně vysoké.

 

Na skenování je třeba se objednat

Na výrobu 3D figurek se v České republice specializuje společnost 3D STUDIO Pánská pasáž, kterou najdete na adrese Na Příkopě 23, Praha 1. Pokud se vám tento nápad líbí a rádi byste doma měli tuto skvostnou památku, není nic jednoduššího, než se podívat na www.3d-figures.eu/cz. Najdete zde ukázky již vytvořených figurek, kompletní ceník a samozřejmě kontaktní údaje. Stačí jen zavolat, objednat se na skenování a figurku budete mít doma!