5 kousků, které by neměly chybět v žádném chlapeckém šatníku
5 min. čtení

5 kousků, které by neměly chybět v žádném chlapeckém šatníku

Mohlo by se zdát, že dětský šatník pro kluka i holku bude vypadat stejně. Pravdou je, že každý má určitá specifika. Chlapecký šatník by měl být plný zejména pohodlných kousků vhodných k divokým hrám venku i doma, dívky naopak krom pohodlí ocení také několik šatiček či barevných legín vhodných k hrám na princezny. Dnes se pojďme podrobně podívat na šatník chlapců a probrat několik základních věcí, bez nichž se žádný kluk neobejde.

Pyžamo pro klidný spánek

Zcela základním kouskem je pohodlné chlapecké pyžamo, které nebude v noci nikde svírat či omezovat v pohybu. Ideálním materiálem je stoprocentní bavlna, která se snadno udržuje, je příjemná na kůži a dobře si poradí s potem. Pyžama by měl mít chlapec v dlouhé i krátké verzi, aby byl vybaven na léto i zimu, a každé minimálně ve dvou provedeních z důvodu praní. Zkuste volit dítětem oblíbené designy – postavičky z pohádek, preferované barvy či oblíbený střih. Děti tyto drobnosti hodně vnímají a můžou jim usnadnit proces usíná, což ocení i rodiče.

Tepláky na každou příležitost

Ještě nikdo nevymyslel pohodlnější oblečení než tepláky a mladí muži to moc dobře vědí. Tepláky se hodí na hru doma i venku či na pobyt ve školce. Stačí jen zvolit ty správné. Chlapecké tepláky se vyrábějí v nespočtu střihů, barev i designů. Na podzim jsou vhodné zateplené tepláky, na léto zase teplákové kraťasy. Hlavně ale vždy pohlídejte správnou velikost, raději větší než menší, a pohodlný střih, který zaručí gumy nejen kolem pasu, ale i kolem kotníků. Zapátráte-li v obchodem, snadno objevíte i tepláky střízlivých vzhledů, které se hodí klidně i pro prvňáky na sezení v lavici.

Softshellové kalhoty a bunda

Set kvalitní sofsthellové bundy a kalhot je nejlepší volbou na výlety do přírody v průběhu téměř celého roku. Sofsthell je voděodolný materiál, který zároveň neprofoukne, dítě zahřeje, a ještě se velmi snadno udržuje. V zimě se pod něj dá snadno podvléknout další vrstvy, v letním dešti lze naopak bundu nosit třeba jen na tričko s krátkým rukávem. Chlapecké softshellové kalhoty vyberete snadno. Ideálně by měly být na gumu kolem pasu i kolem kotníků, střih by měl být přiměřeně volný, aby příliš neplandaly, ale aby se pod ně vlezly i punčocháče. Zamyslete se také nad barvou, doporučujeme rozhodně volit tmavší odstíny, aby na kalhotách nebyla vidět každá šmouha od bláta.

Kvalitní střední vrstva

Zapomenout nesmíme ani na kvalitní chlapeckou mikinu. Ideálním materiálem je fleece, který má velmi vysokou výhřevnost a dobře se udržuje. Dá se nosit samostatně, v zimě a na podzim také v kombinaci se sofsthellovou bundou. Je ideální na pobyt v přírodě, ale hodí se i do školy či školky. Mezi dětmi i rodiči jsou často oblíbené „klokánkové“ mikiny oblékané přes hlavu. Do přírody jsou ale mnohem praktičtější a pohodlnější mikiny se zipem, který se dá podle počasí rozepínat. Teplákové mikiny přes hlavu využijte raději doma či ve škole.

Boty jsou základ

Naprostým základem jsou pak kvalitní boty. Ať už jste vyznavači barefoot nebo klasické obuvi, na botách nikdy nešetřete. Dítě by vždy mělo mít odpovídající velikost, kvalitní materiál a střih i provedení odpovídající ročnímu období. Chlapci musí mít po ruce alespoň dvoje tenisky, které jsou ideální na hry a skotačení venku, v zimě pak nesmí chybět pohodlné a dobře ohebné boty do sněhu. Boty vždy vybírejte s dítětem a dbejte na to, aby se v nich cítilo pohodlně. Oblečení snadno objednáte v e-shopech, u bot to ale spíše nedoporučujeme.