7 rad, jak se na podzim a v zimě vyhnete chřipce a nachlazení
2 mins read

7 rad, jak se na podzim a v zimě vyhnete chřipce a nachlazení

Dali jsme dohromady 7 domácích rad, jejichž dodržování vás spolehlivě uchrání před náporem virů a bakterií. Vzhůru do boje!

 

1. Otužujte se

Nemusíte hned chodit do veřejné sauny. Můžete začít ve vlastní koupelně. Nastartujte se hned po ránu sprchou a postupně snižujte teplotu vody. U otužování je důležitý pomalý postup – pokud se hned poprvé osprchujete ledovou vodou, riskujete akorát angínu.

2. Smějte se

Než vyjdete ze dveří, usmějte se na sebe do zrcadla. Usmívejte se i na své okolí a pochvalte kolegyni nový účes. Když budete ve stresu, váš organismus bude oslabený a usnadníte virům a bakteriím práci. Snažte se proto být co nejvíce v pohodě.

3. Vyrazte na sluníčko

Jakmile se objeví sluníčko, ať už jste venku! Běžte třeba z práce pěšky nebo vezměte psa na delší procházku než obvykle. Sluneční záření nám dodává potřebný vitamín D, který přispívá k duševní pohodě. Navíc se pobytem venku otužíte.

4. Oblečte se úměrně počasí

Při podzimních procházkách se nezapomeňte vhodně obléct. Daleko lepší je několik slabších vrstev než jeden tlustý svetr, ve kterém se snadno zpotíte a prochladnete. Nezapomeňte ani na čepici – skrze hlavu uniká velké množství tepla.

5. Jezte vitamíny

Pro zdraví jsou zcela zásadní. Nekupujte drahé multivitamíny z lékárny a raději si ke svačině udělejte ovocný salát. Skvělé jsou také ovocné šťávy nebo smoothies.

2992c756-f82f-4ac1-8e76-ff1109f2c271

6. Zahrajte si na čajovníka

Normálně zalijete sáček a hotovo? Zkuste si na podzim trochu vyhrát! Přidejte citron, zázvor, med nebo si do hrnku hoďte plátek pomeranče. Ve všem jsou cenné látky, které vaše tělo využije v boji proti nemocem.

7. Dopřejte si kvalitní odpočinek

Se zkracujícími se dny jsme často unavení a únavu viry a bakterie jednoduše milují. Základem je proto kvalitní 7-9hodinový spánek každou noc. Pokud ale spíte na nekvalitní matraci, ze které ráno vstáváte rozlámaní, nepomůže vám ani ledová sprcha.

Ripe lemon isolated.

Investice do nové a kvalitní matrace se vyplatí už proto, že se tak zbavíte roztočů, virů a bakterií, kteří v ní žijí. Český výrobce Slumberland navíc nabízí matrace v akci 1+1 zdarma, takže při nákupu nového vybavení ložnice výrazně ušetříte.