Bylinné sirupy – léčivé látky v chutném balení

0

Když jsme byli malí, dávala nám maminka při nachlazení jitrocelový nebo tymiánový sirup. Ale bylinné sirupy nejsou jen pro děti. Díky jejich skvělé chuti a dobré stravitelnosti si je oblíbili i dospělí. Domácí výroba je však často obtížná a dostatek čerstvých ingrediencí v městském prostředí prakticky nesehnatelný. Bylinkové sirupy od kvalitního výrobce si však s těmi domácími v ničem nezadají.

Hořké bylinkové čaje nebo velké tablety z lékárny se neužívají úplně snadno. Nejhůře jsou na tom děti nebo naopak starší lidé, ale ani s oteklým krkem není polykání léků zrovna příjemné. Bylinné sirupy ale umí z nepříjemného užívání léčiv udělat docela chutný zážitek. A navíc jsou velmi účinné a snadno se dávkují i uchovávají.

Jak se vyrábí sirup

Účinné látky se z bylinek získávají za tepla i za studena (záleží na zpracovávaném druhu rostliny), ale v obou případech jsou velmi nestabilní a rychle vyprchají. Je tedy zapotřebí jejich rychlá konzervace. Šikovné hospodyňky k tomuto účelu používaly med a cukr. Proto mají i kvalitní bylinné sirupy na obalu uvedenou jen fruktózu a kyselinu jablečnou a askorbovou (vitamin C). Komerční sirupy se složením tak dlouhým, že se jen stěží vejde na obal, raději nechte v lékárně.

Bylinné sirupy se hodí jak pro užívání na lžičku během doby nemoci, tak i jako dlouhodobý podpůrný prostředek pro udržení zdraví. Lze je propašovat například i do sklenice vody spolu se šťávou nebo do konvice vychládajícího čaje. Díky tomu bude jejich užívání ještě příjemnější.

S brusinkou a jitrocelem proti plískanicím

Počasí letošní zimy podporuje vznik nejrůznějších onemocnění. Proto se hodí mít po ruce bylinné sirupy. Sirup z listů jitrocele pomáhá proti kašli a podporuje léčbu při nachlazení, chřipce, angíně a zánětu dýchacích cest. Jitrocel – bylinný sirup také čistí organismus a odvádí škodlivé látky pryč z těla.

Ženy navíc v chladném období trpí také nepříjemnými záněty močových cest. Bylinný sirup – Brusinka působí jako účinná ale šetrná desinfekce močových cest. Plody brusinek obsahují látku, která brání bakteriím v uchycení na výstelce močového měchýře. Používá se také při cukrovce a nemocech žlučníku.

Potřebujete pomoci se svým zdravotním problémem nebo jednoduše nechcete nechat nic náhodě? Podívejte se na bohatou nabídku bylinných sirupů, čajů a tinktur od osvědčených výrobců v e-shopu www.knihydobra.cz.