Recenze rostoucí židle Actikid

0

Rostoucí nábytek je stále oblíbenějším typem nábytku pro děti. Rádi jsme proto v redakci přijali nabídku od eshopu Rostoucí Nábytek.com na zapůjčení rostoucí židle Actikid Smile k otestování. Židle je od společnosti Mayer, která patří k leadrům na trhu s rostoucím nábytkem pro děti.

 

Provedení, kvalita

Židli, kterou jsme dostali k recenzi je předváděcí vzorek, čili k nám dorazila již ve smontovaném stavu, takže si netroufneme posoudit kvalitu balení nebo montáž. Náš kus židle byl potažen zelenou látkou Aquaclean, která je nejkvalitnějším čalouněním této židle.

Čalounění je poměrně tuhé, z čehož usuzujeme, že se jedná o kvalitní pěnu, v což jsme vzhledem k ceně židle doufali a naštěstí nejsme zklamaní. Velmi se nám líbilo prošití židle, je vidět, že potah je šit pečlivě a precizně, nikde žádné nitě a jeden steh je jako druhý. Látka je naopak velmi příjemná, působí jako opravdu velmi jemný semiš. Látka se nikde nekrabatí a je rovnoměrně vypnutá.

555

Židle je na hliníkovém nosném kříži, který působí poměrně subtilně, ale nemá sebemenší vůli a při manipulaci se jeví, jako velmi pevný. Střed kříže a jeho konce jsou opatřeny plastovými kryty, stejně jako kryt pístu mají pouze estetický dojem. Vizuálně pěkně provedeno, pevnost odpovídá tomu, že se jedná o pohledový a ne funkční prvek.

Co nás překvapilo, byla kolečka, která se otáčejí pouze v zatíženém stavu. Tato kolečka jsou běžně použita pouze u židlí vyšších tříd a u židle Actikid jsme je nečekali. U židle tedy nehrozí náhodné odstrčení a poškození nábytku a u židle pro děti je tato funkce opravdu velkým plusem.

 

Jak se Mayer Actikid ovládá?

U židle se ovládají tři polohy. Jako první je to výška sedáku, která se nastavuje naprosto běžným pístem. Druhým ovládaným prvkem je hloubka sedáku, ta se ovládá povolením šroubu pod sedákem a přisunutím celého opěráku k sedáku. Toto ovládání je jednoduché a maximálně účinné. Jedinou drobnou výtku bychom měli k poloze opěráku, co nejtěsněji u sedáku, kdy se šroub velmi přiblíží k pístu a hůře se chytá při utahování. Posledním ovládaným prvkem je výška opěráku, který se ovládá mačkacím mechanismem na opěrce. Výška opěráku se nastavuje v několika polohách s dostatečně malým krokem, aby to vyhovělo všem velikostem.

111

U židle tedy nastavujeme parametry nezávisle. Všechny mají dostatečný rozsah, aby Actikid Smile vyhověla, jak malým dětem, které právě nastoupili do první třídy, tak i středoškolákům a židle splňuje i parametry pro běžně vysoké dospělé osoby.

 

Co říci závěrem?

Židli Actikid Smile bychom zcela jistě doporučili, provedení, kvalita i rozsah nastavení více než odpovídají ceně židle. Navíc se nám židlička opravdu líbila.