Dokonalý dětský pokoj očima dětí
3 min. čtení

Dokonalý dětský pokoj očima dětí

V zařizování našeho domova si pomáháme všelijak. Čteme časopisy o bydlení, hledáme inspiraci na internetu, nebo si i zveme profesionální pomoc. Jestliže nyní přemýšlíte, jak vybavit dětský pokojíček, tak pro vás máme jednu radu, která se vyplatí. Podívejte se na to jako vaše dítě. Co by si přálo? Co by se mu tak líbilo? Čemu by dalo přednost? Jestli stále tápete, sepsali jsme pro vás pár rad, které máme ověřeny spokojeností těch nejmenších. Pojďme se na to společně podívat..

Nábytek

Jelikož prvotním údělem pokojíčku je spánek, musíme tudíž první mluvit o posteli. Vás jako rodiče jistě zajímají funkční aspekty, ale dítě zajímá především dobrý pocit. Obojí kloubí domečková postel s přistýlkou, která vám i dítku vykouzlí úsměv na tváři. Svým atypickým vzhledem navozuje atmosféru kouzelné říše, kam máte přístup pouze s velkou fantazií. Ale nebojte se, designéři mysleli i na to ostatní. Praktická přistýlka se využije při přespávání nebo při čtení pohádek na dobrou noc. Kvalita je v provedení jasně viditelná a tak si můžete být jistí, že pořizujete jen to nejlepší. Domečková postel v rozměru 90×200 je poté ideálním rozměrem. Nyní už jen stačí pořídit snové povlečení, huňaté polštáře a příjemné deky.

Dekorace

Dalším kouskem nábytku, který jistě nemůže chybět jsou police. Využijete je na vystavení všelijakých dekorací, ať už to budou knihy, fotky, či plyšáci. Pokud ale hledáte něco, kam uschováte to, co má být očím skryto, podívejte se na kontejnerek, který je k tomuto účelu stvořený. Jiné dekorace vystavíte na povrchu komody či na parapetu. Nezapomínejte, že nejspíš na jednom místě dlouho nezůstanou, jelikož je vše hrací plocha! K doplnění kouzelné atmosféry vám pomohou světýlka, nebo také girlandy. Jednoznačně pořiďte koberec, plusové body pro ty, kteří zvolí dětský motiv, či ten s dlouhými vlákny. To jednoznačně potěší každou dětskou dušičku.

Barvy

Období života, kde jsme dítětem je to nejradostnější. Pokud by jsme hovořili o tomto čase jako o ročním období, bylo by to jaro či léto. A pokud by jsme o něm mluvili ve spojení s barevnou paletou, vybrali by jsme jen ty nejpestřejší barvy. Ještě na nás totiž nepadá každodenní šeď a my si můžeme dovolit v podstatě cokoliv.