Víte, jak udržet domácnost s mazlíčky hygienicky čistou i bez chemie?
4 mins read

Víte, jak udržet domácnost s mazlíčky hygienicky čistou i bez chemie?

Není vždy vůbec lehké mít doma spokojeného mazlíčka a příjemné prostředí. Nejsou to jen špinavé packy, ale i různé pachy, které s chovem domácích zvířátek souvisí. Svůj domov ale můžete udržovat čistý a vydezinfikovaný bez použití kapky chemie.

Ať už máte doma pejska, kočku, ptáčka, ale i morče, ježečka, křečka nebo chameleona, vždy se setkáváte s nějakými nečistotami. Pejsci domů nanosí písek a bahýnko, kočička si pohraje s kuličkami od kočkolitu, křeček zase rozhrabe piliny a je doma veselo. Navíc dříve nebo později se třeba i malinko objeví pach z pilin nebo z mokrého pejska po procházce. I kvůli zdraví vaší rodiny je dobré tedy udržovat hygienickou čistotu. Ovšem není to nic těžkého.

Nepotřebujete rukavice, roušky, ochranné brýle a ani kapku chemie. A využít parní čištění můžete opravdu v celém bytě. Jak se říká, „vzít to jedním vrzem“.  Tento pomocník se vám bude hodit zejména pokud například barfujete, poradí si se zaschlými kapkami krve na dlaždičkách i pracovní desce. Myjete ve své koupelně mazlíka nebo jeho věci? Po jediném oklepání jsou nečistoty i kapky úplně všude. A co teprve klece, bedýnky nebo i misky. S parním čističem odstraníte i usazeniny a tyto věci tak budou krásně čisté a bez nepříjemného zápachu. Než dáte vyprat pelíšky, můžete si je pro jistotu nejdříve horkou párou vydezinfikovat. Stačí jen nalít vodu, nechat zahřát a můžete!

Parní čistič SC 3 Easy Fix je díky vysoké účinnosti expert na odstranění usazenin a odolných nečistot, mastnoty, pachů nebo vodního kamene, ale hlavně vás zbaví bakterií*i virů** či patogenů. Pomocí páry je podlaha hygienicky čistá během několika vteřin. V kuchyni vám pomůže s mastnotou na digestoři, vařiči i lince. A pokud máte lesklé či matné povrchy, sami uvidíte, že po jejich vyčištění nebude po otiscích prstů ani stopa. Zařízení nabízí možnost regulace páry – 2 stupně, takže těm odolnějším nečistotám můžete pěkně naložit. Skvěle se proto hodí i na čištění koupelny nebo toalety. Zrcadla se budou zase lesknout bez různých šmouh a sprchový kout jak by smet. A hlavně bez stop vodního kamene z tvrdší vody. Přístroj je vybaven vyjímatelnou a doplnitelnou nádrží na vodu a odvápňovací patronou. Pro opravdu hygienický požitek nabízí praktické uchycení utěrky na suchý zip. A jak začít? Stačí nalít vodu, nejlépe destilovanou, a zapnout zařízení. A za malou chvilku čistíte. Skvělé celé na tom procesu je, že vám nevezme více času, než je nezbytně nutné.

Pokud se chcete dozvědět ještě více o pomocnících Kärcher, mrkněte na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz.

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění v přímém kontaktu s čištěným povrchem po dobu 30 sekund při max. tlaku páry s parními čističem Kärcher lze odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B), na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm/s při max. výkonu páry, a to za přímého kontaktu s čištěným povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).